W tym wpisie chciałabym przedstawić nasze wnętrza w stanie surowym po wymurowaniu wszystkich ścian działowych.

Zdj. 1 kuchnia z częścią wiatrołapu po prawej.

Zdj. 2 kuchnia z wykuszem,  który będzie pełnił funkcję jadalni - zresztą już taką funkcję pełni :-)

Zdj. 3 korytarz na poddaszu, po prawej wejście do łazienki, na wprost sypialnia frontowa, po lewej sypialnia, której balkon wychodzi na tył domu

Zdj. 4 kolejna sypialnia wychodząca na tył, współdzieli balkon z sypialnią nr 2

Zdj. 5 sypialnia nr 2

Zdj. 6 sypialnia nr 3 z przyszłym jej właścicielem, który bardzo lubi mówić, że w pokoju jest "mój komin" :-)

 

W połowie września elektrownia przysłała ekipę, która zamontowała w linii ogrodzenia skrzynkę na licznik. Mąż nie wie, czy w środku znajduje się już licznik, w każdym razie od tamtej pory jest cisza w tym temacie.

Mniej więcej w tym samym czasie na działce pojawił się Pan z gazowni, by uzgodnić położenie skrzynki gazowej (w naszym przypadku znajdzie się ona na ścianie budynku, przy drzwiach do kotłowni, gdyż gazociąg biegnie w tyłu naszej działki, przez działkę sąsiada, który musiał wyrazić zgodę na przekopanie jego posesji - tam jest do kopania jakiś metr do naszej granicy).

 

Kolejność następnych prac:

1) 17 października do pracy rusza elektryk, mam nadzieję, że do tego czasu ekipa pokryje ten nieszczęsny dach blachodachówką, okna też mają pojawić się na dniach, być może przyjdą kilka dni po elektryku, ale może ich brak nie przeszkodzi mu w pracy :-)

2) tynki przełom października i listopada

3) hydraulik połowa listopada

4) później wylewki

5) styczeń to czas na ocieplenie poddasza

6) wykończeniówkę rozpoczniemy sami od malowania poddasza i układania paneli jakoś porą zimową, wykończenie parteru zostawiamy fachowcowi, prawdopodobnie zacznie w marcu-kwietniu.

Mając dotychczasowe doświadczenie wiem niestety, że wszystko przesuwa się w czasie (niestety do przodu, szkoda, że nie w drugą stronę), mam jednak nadzieję, że dużych obsów nie będzie, gdyż 1 czerwca musimy zamieszkać w naszych winogronkach, czego nie możemy się już doczekać!

 

White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?