Blog założony przez tjench.
Projekt: Dom w złoci 2 (G2). Na blogu 5 wpisów, 89 zdjęć, 19 komentarzy.

Parę zdjęć

Troszkę nas tutaj nie było, ponieważ mieliśmy kilka problemów z wykonawcami itp. Jednak udało się i mieszkamy, jednak jeszcze nie na 100%....ciągle walają się kartony po przeprowadzce. Więcej zdjęć dodamy jak będzie wszystko skończone na 100% :)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Kolejne zdjęcia parteru. Piętro pnie się w góre :)

Witajcie,

Już beton na stropie sobie troszkę odpoczął, deszcz go dobrze po-pielęgnował, także można było ruszać z ścianami piętra :) Jak wszystko dobrze pójdzie to do końca sierpnia będzie stan surowy przykryty, niestety nie zamknięty, bo musimy poczekać na okna (około 6 tyg od pomiarów)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany pną się w górę

Witam,

Jak widać na zdjęciach fundament schodkowy (którego się obawialiśmy) wyszedł bardzo fajnie :) Co do materiałów z których budujemy nasz wymarzony dom, to zdecydowaliśmy się na YITONG energoplus 24. Jest to bardzo wdzięczny materiał, raz że ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne a dwa bardzo łatwo się w nim robi bruzdy pod kable itp. W projekcie nie zmienialiśmy nic oprócz:

- zrezygnowania ze słupa dzielącego garaż, zamiast tego zrobiliśmy duży podciąg (widać na zdjęciach) i do tego dwa oddzielne słupy po bokach bramy garażowej.

- usunęliśmy drzwi w przedpokoju, zamiast tego jest wysokie przejście (do samego sufitu). Niby troszkę stracimy izolacji (przy otwieraniu głównych drzwi), jednak zyskamy dość sporo miejsca :)

Ogólne wrażenia z budowy....myśleliśmy że salon, jadalnia i kuchnia będą większe. Ilość i wielkość okien robią wrażenia, dom będzie bardzo dobrze, naturalnie doświetlony. Jak już jesteśmy przy oknach to już je zamówiliśmy. Zastanawialiśmy się nad oknami oknoplast pixel a Solo Blueevolution 82. Zdecydowaliśmy się na te drugie, wraz z ciepłym montażem i ciepłym parapetem. Do tego zamówione są rolety zewnętrzne, jednak nie zabudowane w nadprożu aby nie robić dodatkowych mostków cieplnych. 

Drzwi i bramy (garażowa i wjazdowa) zamówiliśmy z firmy WIŚNIOWSKI. Bardzo dobra cena, do jakości dodatkowo mają super właściwości termoizolacyjne.

Jakbyście mieli jakieś pytania to śmiało odpowiem w komentarzach (już znacznie szybciej, ponieważ mam ustawione powiadomienie o odpowiedzi:P). Miłego czytania, budowanai i wykańczania dla wszystkich :)

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wychodzimy z ziemi

W końcu zaczęliśmy, po wielu przejściach i perypetiach 12 Maja 2016 wbiliśmy przysłowiową pierwszą łopatę. Na początku musieliśmy się zmierzyć z wyrównaniem terenu, ponieważ spadek od zachodniej do wschodniej części działki to ponad 8%. Wszystkie nasze ustalenia i wyobrażenia musiały iść do lamusa, a to z powodu wody która się pojawiła pod "humusem", a to ze względów estetczynych, a to ze względu na sąsiadów, koniec końców udało się uporać z wszystkimi niuansami. Jak widać nie wybraliśmy płyty fundamentowej, ze względu iż mieliśmy bardzo dobry/nośny teren do tradycyjnych fundamentów. Jedynie na co musieliśmy się zdecydować to "schodkowy" fundament ze względu na nachylenie terenu. 

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Papiery, papiery i jeszcze więcej papierów - pozwolenia na budowę

Dobry dom zaczyna się od dobrego projektu, taki slogan reklamowy ma ARCHON. Jest to w 100% prawda, ponieważ już teraz, na początkowym etapie widać iż wykonali swoją pracę należycie i z dbałością o każdy szczegół. Zarówno architekt adaptujący lokal, jak i wykonawca stwierdzili iż praca przy takim projekcie będzie łatwa i przyjemna. Tyle w kwestii podlizania się wykonawcy projektu (a tak na poważnie to bardzo sobię chwalę dotychczasową współpracę z Archonem).

 

 

 

Cały ten natłok papierologii aby uzyskać upragnione pozwolenie na budowę jest wręcz przytłaczający i łatwo można się pogubić, jednak głowa do góry i zgoda powinna być za 1,5 do 2 miesięcy.

W tym blogu będę starał się opisywać każdy aspekt i element budowy okiem laika, ponieważ nigdy wcześniej nie budowałem domu (jak zapewne 80% z ludzi na tej stronie).

Z Żoną wybraliśmy projekt "Dom w Złoci 2 (G2), projekt ten nam odpowiadał w 100 % zarówno wizualnie, rozkład pokoi jak i wielkość. Na chwilę obecną nie wprowadziliśmy zbyt dużo zmian, jedynie zrezygnowaliśmy z jednego okna połaciowego w sypialni, z jednego okna w garażu i z drzwi do garażu (tych tylnich). Zastanawiamy się nad usunięciem belki dzielącej bramę garażową na dwie oddzielne, ale to musi ktoś mądrzejszy od nas się wypowiedzieć (czyt. architekt adaptujący lokal).

Przy następnym wpisiem mam nadzieję iż uda mi się już pochwalić uzyskanym pozwoleniem na budowę, tymczasem do kolejnego wpisu.

Pozdrawiam Tomek

 

 

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?