Dobry dom zaczyna się od dobrego projektu, taki slogan reklamowy ma ARCHON. Jest to w 100% prawda, ponieważ już teraz, na początkowym etapie widać iż wykonali swoją pracę należycie i z dbałością o każdy szczegół. Zarówno architekt adaptujący lokal, jak i wykonawca stwierdzili iż praca przy takim projekcie będzie łatwa i przyjemna. Tyle w kwestii podlizania się wykonawcy projektu (a tak na poważnie to bardzo sobię chwalę dotychczasową współpracę z Archonem).

 

 

 

Cały ten natłok papierologii aby uzyskać upragnione pozwolenie na budowę jest wręcz przytłaczający i łatwo można się pogubić, jednak głowa do góry i zgoda powinna być za 1,5 do 2 miesięcy.

W tym blogu będę starał się opisywać każdy aspekt i element budowy okiem laika, ponieważ nigdy wcześniej nie budowałem domu (jak zapewne 80% z ludzi na tej stronie).

Z Żoną wybraliśmy projekt "Dom w Złoci 2 (G2), projekt ten nam odpowiadał w 100 % zarówno wizualnie, rozkład pokoi jak i wielkość. Na chwilę obecną nie wprowadziliśmy zbyt dużo zmian, jedynie zrezygnowaliśmy z jednego okna połaciowego w sypialni, z jednego okna w garażu i z drzwi do garażu (tych tylnich). Zastanawiamy się nad usunięciem belki dzielącej bramę garażową na dwie oddzielne, ale to musi ktoś mądrzejszy od nas się wypowiedzieć (czyt. architekt adaptujący lokal).

Przy następnym wpisiem mam nadzieję iż uda mi się już pochwalić uzyskanym pozwoleniem na budowę, tymczasem do kolejnego wpisu.

Pozdrawiam Tomek

 

 

White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Łukasz
#1
Witam. Na jakim etapie jesteście z budową? Też właśnie zaczynamy (dziś lejemy fundamenty) budowę domu w złoci 2 G2 i też usunęliśmy słupek pomiędzy bramami garażowymi, całą zamianę projektował nam architekt więc gdybyście jeszcze nie mieli tego etapu za sobą i chcieli jakieś szczegóły to śmiało pytaj. Pzdr
Logo nypd
Napisany przez tjench
#2
Witaj Łukasz, Przepraszam że dopiero teraz ale nie dostałem powiadomienia o twoim komentarzu. Jak widać w nowym wpisie zaczęliśmy "lać" fundamenty jakiś tydzień temu. Narazie wszystko idzie zgodnie z planem :) Niestety "papierologia" trwała około 8 miesięcy, ze względu na Architekt adaptującą (z polecenia ARCHONu - niestety). Bardzo dużo błędów popełniała, do tego zwodziła nas za nos, że wszystko jest załatwione tylko Pani inspektor ma jakieś minimalne uwagi itp. sytuacje. A Wam jak idzie budowa? Jak udało wam się uporać z usunięciem słupa w garażu? My narazie wyciągnęliśmy zbrojenie, ponieważ łatwiej obciąć pręty niż je później kotwiczyć :) Pozdrawiam Tomek
Default avatar
Napisany przez Kamila1
#3
Witam! Proszę o Państwa opinie jak mieszka się w tym domu? czy zmienilibyście coś jeszcze w projekcie DOM W ZŁOCI G2A. Jakieś rady? I ostatnie pytanie: gdzie jesteście wybudowani? Chętnie zobaczyłabym gotowy domek z tego projektu i najlepiej na terenie Dolnego Śląska:) Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź:)

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?