• 02.09.2020

Z banalnych powodów sami nie jesteśmy w stanie wziąć się za dach. Powód prozaiczny: czas. Koniec urlopu zbliża się nieuchronnie więc ekipa cieśli zasila nasze szeregi. W tym dniu pierwsze murłaty, płatwie oraz krokwie lądują na płycie. Choć jesteśmy zadowoleni z efektów ich pracy bo wykonują ją w miarę starannie, to ich dyspozycyjność pozostawia wiele do życzenia ponieważ mają kilka dachów zaczętych i skaczą z jednej budowy na drugą.

  • 20.09.2020

Startujemy z budową komina. Tak, dobrze przeczytaliście. W projekcie są dwa kominy dymne i jeden wentylacyjny. W naszym domu zostaje tylko komin od kominka (śmiesznie to brzmi ale inaczej nie da się tego napisać). Rezygnujemy z komina w kotłowni, gdyż zamiast pieca na ekogroszek chcemy zamontować powietrzną pompę ciepła. Ponadto rezygnujemy także z komina wentylacyjnego ponieważ zastosujemy rekuperację.

Komin firmy Schidel Rondo Plus z jedną wentylacją, która docelowo poprowadzi kable od TV/Ethernet oraz przewód od ogniw fotowoltaicznych.

Na szczycie komina zaszalowałem i zalałem czapkę z betonu. Nie użyłem gotowej „czapki” z dwóch powodów. Pierwszy to cena, która oscyluje w granicach 400 zł (dodam, że ja wykonałem to za około 15 zł). Drugi powód to wygląd – moim zdaniem nie pasuje do bryły budynku oraz zastosowanej dachówki.

Niebawem – miejmy nadzieję – dodamy post z pełnym przykryciem dachu. A w międzyczasie oczekujemy wizyty przedstawiciela z firmy wykonującej stolarkę okienną.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Piotrek
1 osoba lubi ten post
#1
Świetny blog. My dopiero zaczynamy przygodę z realizacją Domu w Felicjach 3 (G2) i dlatego z zaciekawieniem podglądamy postęp prac przy Waszym gniazdku rodzinnym. Gratulujemy i czekamy na więcej. Pozdrowienia.
Default avatar
Napisany przez Joanna i Wojciech
#2
Dziękujemy za miłe słowa. Niebawem postaramy się dodać nowy wpis. Również życzymy powodzenia w spełnianiu marzenia o własnym kącie pozdrawiamy Asia i Wojtek
Default avatar
Napisany przez basieńka
#3
Witam, Jaki koszt ponieśli Państwo na widocznym, ostatnim etapie? pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?