Pracy przy dachu trwa jeszcze kilka dni i projekt „dach” będzie ukończony. Ekipa bardzo mozolna i niestety niedokładna. Całe szczęście, że staram się stale poszerzać swoją wiedzę z zakresu budowlanki i że mam doświadczenie, bo pozwoliło mi to dostrzec mnóstwo niedociągnięć i poinformować o tym szefa ekipy lub nawet samemu je naprawić. Wiadomo – dachówka płaska to piekło dla dekarzy - ale nie ma zmiłuj bo stawka za metr dachu nie należy do najniższych. Swoją drogą jeśli, ktoś zastanawia się nad kupnem dachówki, którą my wybraliśmy to osobiście nie polecam. Towar nierówny, niby pierwszy gatunek a jakość trzeciego.

 

  • 12.11.2020

Nadszedł długo wyczekiwany czas zakończenia prac z dachem. Dobrze, że na koniec sprzyjała pogoda a i ekipa wykrzesała z siebie większy zapał do pracy. Zdążyliśmy przed pierwszym śniegiem, który mógłby zniszczyć membranę. Za pasem zima, czas odpoczynku dla świstaków i niedźwiedzi ale nie dla nas. Kolejne etapy już czekają na realizację.

Co do technicznych aspektów dachu to zmieniliśmy kilka rzeczy, mianowicie:

- powiększyliśmy okapy o 1 dachówkę na długości, z (chyba) 70 cm do 100 cm w szczytach

- okna dachowe firmy VELUX zostały powiększone z długości 120 cm do 140 cm

- zastosowaliśmy 30 dachówek wentylacyjnych

- koryta gięte na wymiar z jednego arkusza blachy

- przesunęliśmy wyłaz dachowy zaraz za komin od kominka co zniwelowało konieczność ławy kominiarskiej

- orynnowanie marki Vawin Kanion. Bardzo dobrej jakości. Rynny bardzo elastyczne, a haki wytrzymałe. Ważę 110 kg i stałem w rynnie a mimo to nie uszkodziła się :)

- z sześciu słupów zostały tylko dwa. Reszta została usunięta, gdyż płatwie osadziliśmy na poduszkach betonowych ze szpilkami

- zmiana zaszła także w średnicy murłat z wymiaru 14/14 do 18/18 ponieważ po tym jak wydłużyliśmy okapy przy standardowej grubości z czasem mogły by się odkształcić

 

Wakacje upłynęły nam także na szukaniu firmy, która wykona stolarkę okienną. Rozesłaliśmy wiele maili z prośbą o wycenę, odbyliśmy parę rozmów telefonicznych. Co nas zaskoczyło to strasznie duży rozstrzał cenowy. Podobne parametry a cena potrafiła się różnić nawet o kilkanaście tysięcy (!) Wybierając firmę, która wykona stolarkę okienną warto doczytać co tak naprawdę wchodzi w podaną pozornie atrakcyjną cenę, a za co trzeba dopłacić (co nie jest uwzględnione w wycenę). Np. pół biedy jeśli chodzi „tylko” o zapłacenie. Gorzej jeśli jeszcze trzeba sobie zadać trud i na własną rękę szukać HDS-u do wynajęcia ;)

Ostatecznie zleciliśmy to firmie poleconej nam przez znajomego. Umowa została podpisana z początkiem października. Dwa największe przeszklenia – salon i strych -  wykonane zostaną z aluminium - kolor: obustronny antracyt, a reszta okien PCV profil 82 mm Veka, pakiet trójszybowy -kolor: zewnętrzny antracyt, wewnętrzny biały. Normalny czas oczekiwania wyniósł by około 6 tygodni, ale my na te największe przeszklenia wybraliśmy szyby selektywne, które ograniczą nieco działanie promieni słonecznych. Na te szyby trzeba nieco dłużej poczekać. Według sprzedawcy powinniśmy je mieć na przełomie listopada/grudnia. Póki co zostawiamy Was ze zdjęciami z postępów prac nad dachem. Pozdrawiamy.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Maciej
#1
Super, dzięki za dzielenie się informacjami, czekamy na dalszą relacje. Tez jesteśmy w przyszłości zainteresowani tym projektem i takie wpisy są bardzo pomocne. Pozdrawiam
8383052ae878f2ad61518feddcab27c9
Napisany przez Joanna i Wojciech
#2
Miło nam bardzo, mamy nadzieję że nasze rady okażą się pomocne w przyszłości :) narazie mamy mały przestój w dodawaniu postów, ale wciąż czekamy na okna. Gdy w końcu dojadą napewno dodamy nowy wpis. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?