• 8 - 9.12.2020

8 grudnia data zaraz po mikołajkach a my dostajemy nasz mikołajkowy prezent, za który sami sobie zapłaciliśmy :D O godzinie 9.00 rano dostajemy telefon, że ekipa od montażu zawitała na naszym placu budowy. Panowie to prawdziwi profesjonaliści, każdy z nich wie dokładnie co ma robić. Firma nie żałuje na kotwach a i piany nigdzie nie brakuje. Pierwszy dzień upłynął im na montażu wszystkich okien PCV. W drugi dzień panowie zabrali się za szklenie okna w salonie i nad garażem. Użyli do tego specjalistycznej maszyny zwanej przez ekipę „pająkiem”.

Okno w salonie wygląda po prostu majestatycznie. Myślę, że każdy, kto wybiera dom z podobnymi przeszkleniami, czeka najbardziej właśnie na nie, a wraz z żoną możemy was zapewnić, że robią wrażenie. Teraz, gdy wszystkie otwory okienne są zaszklone, nie mamy już budowy, ale dom. Znajomi, z różnych stron Polski, których poznaliśmy w Szwecji już zapowiedzieli wizyty :)

Od ekipy dostaliśmy wiele cennych rad, między innymi:

- zwykle przy ciepłym montażu klei się taśmy: paroizolacyjne od wewnątrz i paroprzepuszczalne od zewnątrz by uniknąć degradacji pianki.

Chłopaki doradzili aby po obcięciu pianki zamiast kleić taśmy, które i tak trzeba by było zabezpieczyć klejem, użyć folii w płynie, która jest opcją nowatorską, ale nie potrzebuje już dodatkowych zabezpieczeń.

- kolejnym tipem jest to, aby podkłady pod oknami aluminiowymi dodatkowo wzmocnić dużymi metalowymi winklami, które pokażę wam w następnym poście. Taki mały spojler :)

W dużym oknie w salonie zastosowano dodatkowe profile aluminiowe, a szyby w tym jak i w oknie nad garażem są szybami selektywnymi, które odbijają zarówno część promieni słonecznych i krajobraz co spowoduje, że ptaki nie będą uderzały w okno.

Na koniec chcielibyśmy oboje podziękować ekipie monterskiej oraz firmie dzięki której mamy już fantastyczne okna. Warto było czekać, polecamy wszystkim!

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Seweryn
1 osoba lubi ten post
#1
fajny ten dom, też się zastanawiamy nad tym projektem. Czy macie jakieś pomysł na ewentualnie rolety / żaluzje etc. na te duże okna? Wiadomo, najfajniej odsłonięte wyglądają, ale może czasem być potrzebne...
Default avatar
Napisany przez Marcin Mrożek
#2
Witam, jestem zainteresowany kupnem projektu tego domu i w związku z tym mam pytanie o lokalizację i ewentualną możliwość zobaczenia go na żywo u Państwa gdyby to nie było bardzo daleko od nas i gdyby wyrazili Państwo zgodę :) Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Mariusz
#3
Witam Panstwa. Mógłbym zapytać ile poszło wam pustaków? na ściany bez scianek działowych. Dziekuje
Default avatar
Napisany przez Marcin
#4
Witam, Jestem zainteresowany tym projektem. Czy jest możliwość podjęcia. Do państwa i popatrzeć na dom wewnątrz i zewnątrz ? Jestem z Krakowa Z góry dziękuję za odpowiedź. Marcin Kołodziejczyk
8383052ae878f2ad61518feddcab27c9
Napisany przez Joanna i Wojciech
#5
Seweryn - w naszym przypadku w grę wchodzą tylko rolety zewnętrzne, gdyż nasz dom znajduje się na odsłoniętej przestrzeni. Żaluzje podczas wiatru rolowały by sie automatycznie do pozycji zamkniętej. Będziemy je montować tylko na prostokątnych oknach, bo na trójkątnych nie ma zbyt wielu ofert, a te co są to wychodzą bardzo drogo.
8383052ae878f2ad61518feddcab27c9
Napisany przez Joanna i Wojciech
#6
Mariusz - nie jestem pewien, ale około 1500 szt.
8383052ae878f2ad61518feddcab27c9
Napisany przez Joanna i Wojciech
#7
Marcin Kołodziejczyk - odezwij się na maila: zador88@o2.pl
Default avatar
Napisany przez Asia
#8
Jaki jest koszt duzego okna w salonie???
8383052ae878f2ad61518feddcab27c9
Napisany przez Joanna i Wojciech
#9
Asia - konkretnie za to jedno okno nie znam kwoty, za dwa najwieksze przeszklenia - nad garażem i w salonie - wykonane w aluminium z szybami selektywnymi zapłaciliśmy 27 000 zł. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#10
Dzień dobry! Piękny dom :) Przymierzam się do budowy podobnego i zastanawiałem się nad tym dużym oknem w salonie, czy nie nagrzewa mocno całego parteru. Pisaliście o oknach selektywnych - czy to rozwiązuje problem nagrzewania? Czy myśleliście o żaluzjach wewnetrznych (o ile takie można zrobić do takiego nietypowego okna)? Pozdrawiam, Krzysztof
8383052ae878f2ad61518feddcab27c9
Napisany przez Joanna i Wojciech
#11
Krzysztof - nie mieszkamy jeszcze w domu więc ciężko nam w tej chwili powiedzieć czy mocno się będzie nagrzewać. O roletach wewnętrznych narazie nie mysleliśmy. Póki co zamontowane są rolety zewnętrzne na wszystkie okna prostokątne. To, plus szyby selektywne i wysunięte okapy napewno będą pomocne. Pozdrawiamy .

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?