Prace między świętami to zabudowa uszczelniająca otwory między wieńcem a połaciami dachu. Aby przez okres mrozu można było pracować w środku przy hydraulice, kanalizacji, elektryce i rekuperacji trzeba było w domu trochę nagrzać. A żeby ciepło nie uciekało docieplam i zatykam wszystkie otwory. Stelaże zrobione z odpadów kontrałat pozostałych po pracy z dachem. Na zaślepienie otworów zastosowałem płyty XPS o grubości 5 cm. Płyty XPS wyrównane do ściany kolankowej, dzięki czemu w przyszłości tynkarze będą mogli po całości nanosić tynk, zamiast bawić się z płytami GK. Na drzwi oraz bramę garażową, które wcześniej zabiliśmy deskami od środka nakręciłem płyty ze styropianu elewacyjnego o grubości 2 cm. Nie jest to jakieś bardzo mocne docieplenie, ale jest to rozwiązanie tylko tymczasowe.

Od Taty dorwałem stary piecyk, którym przed wymianą kotła grzał ciepłą wodę. Dokupiłem 4 m rury  ⌀ 130 do tego dwa kolanka 90° i już można palić pod blachą.  Zapomniałem dodać, że jętki wybiłem deskami po szalunkach.

Deski są lekko zabrudzone betonem, ale za to tworzą solidną podłogę na stryszku. Deskowanie odsunąłem o 1,5m od szczytów a z uwagi na to, że dach pracuje inaczej niż reszta budynku nie chciałem podłogi wbijać na ścisk. Górną warstwę podłogi w przyszłości wyczyszczę papierem ściernym i zalakieruje. Od spodu deski zostaną takie jakie są bo i tak zakryje ją 30 cm wełny mineralnej, na to folia paroizolacyjna i dwa razy płyty z kartongipsu , bądź OSB 13 mm i płyta GK. Rozważam te dwie opcje , która z nich będzie lepsza? Może doradzicie coś w komentarzach ;)

Kolejny etap to już walka z instalacjami i oczekiwaniem na tynki. Koło kwietnia lub maja zaczniemy akcję „elewacja” więc pochwalimy się efektami pracy mojej i pewnie mojej ekipy, którą nieustannie staram się skompletować. 

PS. Na koniec dodaję także zdjęcia w zimowej scenerii, kiedy za oknami szalała słynna "bestia ze wschodu" :D 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Annb
#1
Witam, jaki koszt tak pięknego i dużego okna na tyle domu?
Default avatar
Napisany przez Joanna i Wojciech
#2
Annb - za dwa najwieksze przeszklenia - nad garażem i w salonie - wykonane w aluminium zapłaciliśmy 27 000 zł. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?