• 13.06.2020

Po pół roku wracamy do prac nad domem. Jak wielu osobom, także i nam sytuacja związana z koronawirusem pokrzyżowała plany. Pierwotnie, planowaliśmy przylot do Polski na marzec aby wybudować ściany parteru. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i jednym z plusów było to, że w przeddzień naszego przyjazdu zniesiono obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny. Dni u początków lata są dłuższe, a pogoda pewniejsza. Albo wręcz przeciwnie, ale o tym za chwilę :D

  • 15.06.2020

Z pełnym zapałem startujemy wraz z tatą z izolacją przeciwwilgociową poziomą oraz pierwszą warstwą pustaków. Ustawiamy ją na zaprawie murarskiej, która pomaga nam zniwelować różnice w poziomie ściany fundamentowej.

Po użyciu niwelatora okazało się jednak, że tolerancja na ławie to maksymalnie 4 mm. Kolejna niewiadoma to to, czy przekątne domu się zgadzają. To, oprócz równego poziomu najważniejsze wymiary gdyż dom nie może być „przekoszony” ;)

Po rozciągnięciu sznurków nadszedł czas na mierzenie. Serce wali jak młotem – teraz ta chwila, która powie czy wszystko poszło dobrze z fundamentem. Na szczęście przekątna domu ma identyczne wymiary. Jesteśmy w domu :) 

  • 16-26.06.2020

10 dni, dwie osoby plus pogoda, która płata nam figle. W ciągu tych dziesięciu dni zmagamy się z murowaniem ścian. My dajemy z siebie wszystko, ale pogoda niestety nam nie sprzyja. Ciągle pada i z 10 dni kalendarzowych uzbierało się zaledwie 5 dni uczciwej pracy. Zużyliśmy 28 palet bloczków H+H (czyli 840 sztuk) i 20 worków zaprawy cienkowarstwowej. Dom zaczyna nabierać realnych kształtów, co nas bardzo cieszy :)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?