W tym tygodniu udało się zakończyć układanie płytek.

Naprawiłem swój błąd z kwietnia w kotłowni- płytki teraz są już na wszystkich ścianach - (polecam niezdecydowanym wyłożenie płytkami wszystkich ścian w kotłowni - nie musi być pod sufit 2m od ziemi) mimo szczerych chęci to pomieszczenie jest "brudnym" (drewno do kominka, wejście gospodarcze)

Kominek okładzina - Newstone Graphite

Kuchnia -białe płytki 25x75 Paradyż 

Trwają porządki - sprzątanie pyłu pozostałego po szpachlowaniu i cięciu płytek.

Pora rozprząc malowanie ścian.

Deska i panele czekają na ułożenie (oczywiście po malowaniu). Po długim rozważaniu za i przeciw w ok 60% pozostałych podług będzie deska warstwowa a w  40% Panel.

Deski i panele udało się kupić w bardzo dobrej cienie i tu  muszę stwierdzić że przy tak dużych ilościach materiału na podłogi, płytki, panele, deska, farby - markety budowlane mogą się schować.

Ceny w marketach są pozornie tańsze. Np panel z marketowej górnej półki kosztuje 63zł /m2, w salonie "wyższa półka" kosztuje na wystawie 129zł ..... po czym po negocjacjach dostajemy cenę w salonie np 93 zł + masywny podkład gratis(cena podkładu 22-32zł mata kwarcowa) i już mamy cenę porównywalną do marketowej..... ale przecież do market owych paneli też potrzebujemy podkład- na półkach marketu podkładów jest dużo tylko większość to tanie rozwiązania sprzedawane drogo nie warte swojej ceny( np gruby podkład 4mm który po ściśnięciu na podłodze ledwo ma 1mm). Jeśli kupili byśmy panel tej samej firmy w markecie i salonie to tu cenę można zrobić już na prawdę dobrą.

Przykład płytek/gresu formaty 80x80 kosztują w salonach np 134zl, 150 zł/m2. Spokojnie możemy dostać rabat i kupić te płytki za ok 95 zł. W marketach jest dużo tanich płytek(niektórych modeli próżno szukać na stronach innych sklepów) duża cześć to płytki dobrych producentów ale klasyfikowane u nich jako drugi gatunek i sprzedawanych pod dodatkowymi markami jako gat.1.... i taką płytkę bez problemu kupimy też w normalnym sklepie i utargujemy równie dobrą a nawet lepszą cenę. Niby w markecie większość płytkę można kupić w okolicy 40zł .... a tu super płytka mieniącą się złotem za 150 zł ... sprawdzam co to za płytka i można ja mieć poza marketem poniżej 100zł. Listwy aluminiowe np market 28zł/szt za 2,5m  sklep normalny 14 zł. W markecie o rabat w większości jest trudno i trzeba kupować po tyle ile pisze na wystawie. 

Takie mam doświadczenia, tez początkowo myślałem o zakupie w markecie ale po porównaniu cen wyszło tak jak widać. Market ma tylko ten plus że ma często towar dostępny od ręki a w sklepie klasycznym trzeba zamówić i poczekać na dostawą.

Nie udało mi się tylko jeszcze w lokalnych sklepach utargować niższej ceny na armaturę łazienkową. 

 

 

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?