Zdecydowaliśmy się na firmę Solo. Mieli ciekawą i dobrą promocje.

Stolarka okienna.

Okna z PCV. System profili BluEvolution 82mm, trzyszybowe. Kolor dwustronny (za wyjątkiem salonu, tam wewnątrz i z zewnątrz kolor srebrny), z zewnątrz metbrush aluminium, wewnątrz białe.Kolor dobrany pod kątem dachu.  Decydując o kupnie dachu i jego kolorze, odwiedziliśmy jedną budowę domu, w którym właśnie były takie kolory dachu i okien. Zrobiło to na nas wrażenie. Uszczelki i profile SALAMANDER. Współczynnik przenikania ciepła różny oczywiście dla różnych okien, ale w przeważającej większości wynosi wynosi Uw < 1. najmniej 0,77, najwięcej 1,03. (Nie będę tu pisać ile czasu spędziliśmy wspólnie z mężem i okazjonalnie z rodzina na dyskusjach, rozważaniach i dywagacjach jakie okna, jaka firma, jakie profile, kolor jedno czy dwustronny, jaki???? kolor? Jak mają się otwierać te okna, na która stronę? Nawet po podpisaniu umowy, robiliśmy jeszcze w niej zmiany, trzeba było ankesy pisać ;) ) Ufff.... cieszę się, że to już za mną. Gdzieś przeczytałam, że budując dom, można normalnie doktoryzować się z poszczególnych etapów budowy. Człowiek czyta wszystko, każda opinię, uwagę rozkminia na wszelkie możliwe sposoby... Ile jeszcze przede mną!

Jedno okno w salonie HS, drugie patio. To rozwiązanie również zamierzone. Patio jest uchylne, HS nie posiada takiej funkcjonalności. Od frontu zatem mamy okno Patio, a HS będzie na bocznej ścianie, i tym oknem będzie się u nas wychodziło na taras, dlatego zależało nam, żeby łatwo i sprawnie się otwierało i nie ma tam progu, łatwo wyjechać zatem wózkiem na taras :) Okno Patio będzie mniej używane jeśli chodzi o wyjście na taras. Na pierwszy rzut oka, nie różnią się wcale. Przy oknie patio w naszym domu będzie stał duży stół i krzesła. To będzie część jadalniana w domu.

Na uwagę zasługuje okno w kuchni. To najpiękniejsze okno w domu! Środkowa część to szyba hartowana 3300x1235 mm. Moje okno panoramiczne. 

I... tworząc ten wpis zorientowałam się, że nie posiadam zdjęć z tego etapu :] znikome urywki wyszperane w czeluściach aparatu foto wstawiam na otarcie łez, bijąc się w pierś i obiecując poprawę w niedalekiej (albo właśnie dalekiej, w zależności czy dzieci mi pozwolą) przyszłości... :)

Mid 393568fea30d6f32eb18bd13cb88dde6
Mid e6937dbf2f9c0d308f0ec238dc6ef04c

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?