Blog założony przez offfca.
Projekt: Nie wybrał projektu. Na blogu 3 wpisy, 19 zdjęć, 1 komentarz.

Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu.

Prace nad naszymi malinówkami miały się rozpocząć końcem maja. Przyjechała koparka, wszystko się zaczęło. Uśmiech na twarzy rósł wraz z każdym kolejnym samochodem desek, pustaków, stali i gruzu na drogę. Niestety wieczorem zaczęło padać. I tak codziennie. Dalsze prace były przekładane. Rano bez deszczu, choć pochmurnie, wieczorem ulewy. W okolicach zaczęły się podtopienia. Ogólnie sytuacja była mało ciekawa. Ciągłe czekanie na poprawę pogody a jaskółki wciąż wieczorami krążyły zwiastując kolejny deszcz. Na szczęście u nas szybko woda spływała. Jakby nie było jesteśmy na samej górze. W końcu długo wyczekiwana przerwa w opadach. Chłopaki przyjechali. Wykopali część fundamentu i niestety po południu znów deszcz. Jednak wszystkie prognozy wskazywały, że będzie już ładnie. I było, wszystko zostało zrobione, betoniarka wylała beton a dwie godziny po skończeniu wylewania, deszcz znów nas odwiedził. Udało nam się. Wykorzystaliśmy maksymalnie te cztery dni pogody i wyszliśmy z ziemi. Teraz już musi być tylko lepiej. Ten deszczyk siąpił cały dzień i podlewał beton. No tu akurat był jak znalazł. Dalej bloczki fundamentowe i dalsze zbrojenia. Jutro mają być zalewane.... Już się nie mogę doczekać. Teraz będzie kilka dni przerwy, aby dobrze się utwardziło wszystko. Izolacje i zasypki w fundamenty. Już nas nic nie zatrzyma. Malinówki 7 kolejne rosną. Archon dzięki. :)

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu.

Najważniejsze we wspomnieniach jest to, żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać. T.Pratchet

Odebraliśmy przesyłkę z projektem Archonu W malinówkach 7. Śledziłam grupę archonu na fb- malinówki które kochacie. Chciałam zobaczyć co kto i jak robi, szukając podpowiedzi. Okazało się, że malinówek jest bardzo, ale to bardzo dużo. W sumie każde mają w sobie coś. Jednak ciężko było odnaleźć konkretny projekt, więc idąc w ślad malinkowiczów 5, ja na fb założyłam grupę W MALINÓWKACH 7. Na grupie jest nas już prawie 270 osób.Zima zleciała na przygotowywaniu papierów i urzędów. Wniosków, podań. No w sumie jest tego trochę. Jednak cały czas idziemy na przód. Kwarantanna troszkę pokrzyżowała plany, jednak wszystko było przeciągnięte o jakiś miesiąc. Mimo to, mogliśmy rozpoczynać budowę, bo pozwolenie było. Pierwsze prace zostały umówione na 25.05. Na kwarantannie musiałam jednak zająć się czymś. Oglądanie HGTV i coraz to nowych remontów zaczynało się przejadać. Gdy tylko zaczęło robić się cieplej wyruszyłam na działkę. Rodzinka w domu zdalnie pracowała lub się uczyła. Niestety moja praca zdalnie, jest niemożliwa, ja siedziałam w domu. Kupiłam sobie formę do betonu, beton, i zaczęłam sobie przygotowywac miejsce na ubikację, narzędziownię. Kupiłam pierwsze roślinki. Wymyśliłam sobie cyprysy, żeby stworzyć krajobraz jak w Toskani. :) Został postawiony najważniejszy element działki czyli kibelek. A za raz po nim narzędziownia. No i tak minęła kwarantanna. 

 

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?