Instalacje położone: elektryka, alarm, rtv-lan, wentylacja mechaniczna, odkurzacz centralny, wod-kan i ogrzewanie podłogowe. W poniedziałek będą wylewki, a za dwa tygodnie jak wylewki podeschną zaczną robić tynki. Za namową kierownika budowy, zamieniliśmy tynki z wylewkami bo z racji tego, że mamy prawie wszędzie drewno na podłodze wylewki muszą schnąć przynajmniej 10 tygodni, zdecydowanie dłużej niż tynki. W końcu zaczyna to jakoś wyglądać:) Wklejam zdjęcia instalacji i poszczególnych pokoi.

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Ania
#1
Czekałam kiedy u Ciebie coś ruszy i widzę, że nie próżnowaliście ;) Podglądam cały czas, wspomniałeś o drewnianych podłogach-my też takie byśmy chcieli- czy macie już coś upatrzone??
Projekt dom w jonatanach 2  289
Napisany przez Agata
#2
nie no, widoki rewelacja !!! postępy niesamowite są :) Widzę, że też zdecydowałeś się na podłogówkę na całości domu :) U nas jutro wchodzi wod-kan więc lada moment widok bedzie podobny :)
Default avatar
Napisany przez Hania
#3
Też rozważamy podłogówkę w całym domu, ale czytałam, że sugerowanym wykończeniem podłogi są płytki gresowe/ kamień, a nie drewno, z uwagi na zmiany temperatury i powstawanie szczelin w parkiecie/ między deskami. Czy da się przed tym jakoś zabezpieczyć?
Default avatar
Napisany przez Piotr Wawa
#4
Tak, zamiast tradycyjnego parkietu trzeba raczej brać deskę warstwową. My zdecydowaliśmy się na deskę firmy Duraj - jest stosunkowo droga ale naprawdę ładna i barwiona po całości. Robiliśmy profesjonalne OZC z dokładnym zapotrzebowaniem na energię przy naszych warunkach i naszych konkretnie pod nasze wykończenia podłóg i stąd na dole w salonie rurki są gęsto co 10cm, przy gresie czy panelu wystarcza 20cm - podnosi zatem to koszt podłogówki (200m więcej rury ok +500pln i dwie dodatkowe pętle w rozdzielaczu +150pln).
Default avatar
Napisany przez Ania
#5
No właśnie miałam pisać, że gęsto te rurki u Was "biegną". My jeszcze się nie rozglądaliśmy, ale podglądane sobie te deski, które Wy wybraliście. Na górze też wszędzie macie podłogówkę??
Avatar
Napisany przez asik
#6
wow, ale to już extra wygląda ! :)
Default avatar
Napisany przez Hania
#7
Piotr, ile kosztowały was wszystkie instalacje? Zastanawiamy się nad wentylacją mechaniczną (kontra grawitacyjną) i odkurzaczem centralnym. Co do ogrzewania podłogowego to faktycznie koszt +650 zł za gęściej ułożone rurki znika w obliczu innych wydatków. Najprawdopodobniej wyjdzie nam podobnie, tez będzie porotherm i jonatany 2 z poszerzonym garażem na 2 samochody;) Ale sprawdzę to jeszcze w jakimś programie do OZC
Default avatar
Napisany przez Tomasz
#8
Mam pytanie dlaczego ścianka kolankowa w łazience jest nizsza niz w pokojach? Wg zdjęć w łazience jest bodaj dwa bloczki a w pokoju 4 bloczki ( wys ściany)
Default avatar
Napisany przez Piotr Wawa
#9
Spójrz na rzut parteru, nad garażem i wejściem strop jest bardziej wypuszczony, tworzy zadaszenie nad wejściem, stąd tam niższa ścianka kolankowa, z tego co pamiętam wszędzie indziej ma 120cm a tu 78,5cm. Co do kosztów instalacji odpowiem później jak się dorwę do mojego excela z kosztorysami:)
Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#10
Panie Piotrze, byłaby szansa aby przyjechać i obejrzeć jak to wygląda? Zastanawiamy się z żoną nad wyborem tego projektu. Jesteśmy z Torunia więc nie najbliżej, ale jesteśmy gotowi przyjechać rzucić okiem :) Proszę o kontakt: krzysztof@rygiel.net
Default avatar
Napisany przez Rafal
#11
Witam Jestem z katowic Mam juz zakupiony projekt dom w jonatanach Czy mozna prosić o email tel i arę wskazówek ? Jeśli jest tez opcja by przyjechać i zobaczyć osobiście bede bardzo wdzięczny Podaje tez nr do siebie Z góry dziekuje i pozdrawiam Rafał 602 641 351
Default avatar
Napisany przez Elżbieta
#12
Witam, Zdecydowaliśmy się właśnie na ten projekt. Budowę chcemy zaczynać w październiku br. Czy można by dowiedzieć się z jakimi kosztami trzeba się liczyć i na co zwrócić uwagę przy budowie?
Default avatar
Napisany przez rafal t
#13
ile kosztowala was instalacja mechaniczna ? mam ten projekt ale na slasku

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?