Witajcie po dłuższej nieobecności. Uprzejmie donoszę, iż od dnia wczorajszego działa hydraulik, a to oznacza, że instalacja elektryczna i tynki są już na swoim miejscu. Nie będę Was zasypywała zdjęciami instalacji, bo czy to takie istotne, w którym miejscu przebiega kabel? Według mnie mało istotne i nudne dla odbiorcy, szczególnie, że zdjęcia wykonane telefonem nie są najlepszej jakości. Za to poniżej znajdują się zdjęcia otynkowanych ścian, czyli spójrzcie jak to wygląda, kiedy wnętrza w końcu zaczynają przypominać prawdziwy dom. Na zdjęciach tynki są w trakcie wysychania (zresztą schną do dziś), więc ujrzycie przebarwienia spowodowane właśnie tym, że gdzieniegdzie ściany są jeszcze mokre. Co jest istotne - do wszystkich pomieszczeń, oprócz łazienek, wybralismy tynki gipsowe z dodatkowym utwardzeniem (nie pamiętam nazwy, ale producent to Dolina Nidy). Tam, gdzie będą podwieszane sufity tynku nie kładliśmy. W łazienkach, z racji dużej wilgotności, położyliśmy tynki cementowo-wapienne. W przypadku pytań, jak zawsze pozostaję do Waszej dyspozycji. 

O&B

Mid 9e9ecb9a437a1e717116a17a6bc4cbb0
Mid 67068fb16ce5b01c1084681ea0f9d776
Mid d7a868055b7480a21ff8d956b81648e6
Mid da3e6187f0a9b415b70f492575a16cb5
Mid 577c4b089ff9537170cd0d2b4d0e98ef
Mid 48842438b01080831086b84f99e8bb2b
Mid df77f56711c66d221662cfd0926314ae
Mid 0fba45aa0bdb9ed3d7a2906d97bf8968
Mid 14ed564d1886f5bb90f61f0ecf49522e
Mid 55d74bd4254a7e5444966f38269c057d
Mid c78f678318f8f798958bc6abe8300424
Mid 3a665a8b3657ecd03e89930768d78955

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Wieszczki
#1
Pięknie!! Widać że dom nabiera już wyglądu... :) teraz można już myśleć powoli nad wystrojem :) Kiedy planujecie się wprowadzić? Można wiedzieć ile was wyniosły tynki w całym domu?
Default avatar
Napisany przez rzola
#2
Dzięki! Na samą myśl o wystroju już zacieram ręce ;-D wprowadzimy się wiosną 2017, chociaż spokojnie wszystkie prace skończymy przed końcem roku. Sęk w tym, że gaz podłączą nam dopiero w przyszłym roku, mają termin do czerwca 2017. Na szczęście nam się nie spieszy, nawet jest nam na rękę to, że opuścimy najbliższy sezon grzewczy. Tynki kosztowały nas 13 tys zł.
Default avatar
Napisany przez Robb
#3
Witam Właśnie w piątek rozpoczęliśmy kopanie fundamentów pod dom w aurorach 2 . Śledzę wasze postępy i jestem pod dużym wrażeniem szybkości i sprawności działania. Jestem z pod Poznania, chętnie przejechał bym się do Was obejrzeć na żywo budowę. Czy była by taka możliwość ? Mam na wstępie dwa pytania: Jak robiliście strop że tak krótko musieliście czekać aby robić mury na piętrze? Jaki macie pomysł na schody w korytarzu? bo widzę że betonowych nie będzie To tak na szybko Pozdrawiam Robert
Default avatar
Napisany przez rzola
#4
Witaj, Robert. Gratuluję rozpoczęcia prac. Oczywiście, chętnie pokażemy budowę na żywo i wszystko omówimy. Podaj, proszę, adres mailowy, abyśmy mogli rozpocząć dogadywanie szczegółów spotkania. Ad 1: Jeśli chodzi o strop (beton), to nie było tak, że od razu po zalaniu rozpoczęliśmy stawianie murów. Daliśmy mu możliwość przeschnięcia, to był niecały tydzień (ta przerwa wypadła akurat na święta wielkanocne, także mieliśmy farta). Wydawałoby się krótko, ale wykonawca stwierdził, że wystarczająco. Owszem, zdajemy sobie sprawę, że mogło to być w dużej mierze podyktowane tym, że wykonawcy zależało na jak najszybszym zakończeniu roboty, ale skoro powiedział, że taki czas jest wystarczający, to zaufaliśmy mu. Tym bardziej, że to osoba, o pracy której słyszeliśmy wiele pozytywnych opinii z różnych źródeł. Ad 2: Schody na belce centralnej, tj. stopnie są podpierane na dość wąskiej konstrukcji, która przebiega centralnie. Konstrukcja będzie stalowa, stopnie pewnie drewniane, ale pokryte kolorem (jeszcze nie wiem jakim, ale na pewno nie będą przypominały drewna). Balustrady jako takiej nie będzie, będzie jedynie poręcz przymocowana do ściany. Nowocześnie, surowo i minimalistycznie, czyli tak, jak lubię ;-) Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Default avatar
Napisany przez Robb
#5
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź . Jestem zaskoczony że to strop lany z betonu ( tak jak w projekcie z Archonu ) Muszę spytać mojego fachowca ile tego czasu potrzeba odczekać. Pomysł ze schodami też ciekawy. Tak konstrukcja na belce centralnej będzie z wyglądu lekka. My cały czas myslimy czy nie zrobić takich betonowych jak są w projekcie i potem beton ładnie zeszlifować do połysku. Mój adres mail robbbluczak@gmail.com Pozdrawiam Robert
Avatar2
Napisany przez gargamelm
#6
ROBB, Ścianę kolankową (czyli ściany zewnętrzne poddasza) możesz stawiać tak jak rzola, po tygodniu byle nie rozszalowywać stropy tak żeby zostł podparty. Potem po wylaniu wieńców pasował by już poczekać przynajmniej 2 tygodnie do zalania betonu zanim zacznie się wykonywać dach... a potem ścianki działowe Tyle że teraz już sezon w pełni to ekipy maja tyle robót że będą pewnie aż z przesadą przestrzegać przerw technologicznych...chyba że buduje się samemu. Rzola- Tempo budowy naprawdę szybkie :)
Img 2655
Napisany przez dejv
#7
Może i zdjęcia instalacji nie są istotne, ale gdy prosi cię o nie kilkanaście osób, to należy owe zdjęcia wstawić :). Niesamowite tępo prac! Jestem pod wrażeniem. Jak długo zalecono wam, aby tynki schły?
Default avatar
Napisany przez rzola
#8
Jasna sprawa, Dejv, nie nawiązywałam do Ciebie, a po prostu do tego, że ja osobiście nie widziałam takiej potrzeby. Mnie NA SZCZĘŚCIE ( ;-) ) nikt o to nie prosił, a po drugie Ty masz znacznie więcej "followersów" więc są bardziej wymagający ;-D Dzięki chłopaki za podziw nad pędem pracy - rzeczywiście idzie nam szybko, a co jest najlepsze, wcale nam się nie spieszy. Tak wychodzi. Dejv, co do tynków to zdaje się, że powinny schnąć ok. miesiąc. Tylko że teraz, gdy schną, hydraulik rozłożył instalacje wod-kan oraz podłogówkę, w poniedziałek podłogi, więc praca wciąż wre. U Ciebie jest chyba inaczej - z tego co pamiętam najpierw hydraulik, później tynki.
Img 2655
Napisany przez dejv
#9
Racja, najpierw hydraulik, potem tynki. Nie wiem dlaczego tak jest, ale nieważne :D
Default avatar
Napisany przez rzola
#10
Aluzję zrozumiałam ;-D
Img 2655
Napisany przez dejv
#11
Chciałbym poznać Pani projekt kuchni. Mogłaby mi go pani w skrócie opisać, jeżeli jest on już w głowie? :D.
Default avatar
Napisany przez rzola
#12
Dejv, to kobiety mają to do siebie, że długo chowają urazę. Faceci idą na piwo i nie ma tematu - niech i w naszym przypadku tak to się zakończy. Nie żyw urazy! Pisałam tak, jak uważam "po mojemu", nie musimy się zgadzać, ale szanujmy swoje zdanie ;-D Poza tym Twoje rynny wyglądają bardzo dobrze, lepiej, niż się tego spodziewałam, kiedyś będziemy się z tego śmiać ;-D co do kuchni - fronty białe, w połysku, frezowane (to chyba standard i najczęściej wybierana opcja obecnie). Blat będzie imitować beton (kocham beton!). W projekcie jest też dość charakterystyczna wyspa, a raczej półwysep. Zrobimy podobny, taki "nachodzący na ścianę", ale jeszcze nie wybrałam koloru. Chciałabym jakoś przełamać tę biel i szarość. Zastanawiam się właśnie nad tym "półwyspem" albo słupem między kuchnią a holem - któreś z nich będzie się wyróżniać, jeszcze nie zdecydowałam co i jak. A jak u Pana, Panie Dejvie? ;-D
Img 2655
Napisany przez dejv
#13
Ależ kochana Rzolo! Już nawet zapominałem o naszym malutkim sporze o rynny! Nie żywię żadnej urazy! Zycie jest zbyt krótkie, aby spierać się o takie błachostki :D. Pomysł kuchni- bajka. Betonowy blat super wygląda, w kompozycji białych szafek, ale i też dębie, takim bladym, przygaszonym. U nas koncepcja wyglada podobnie. Białe fronty, w połysku lub w macie, nie mozemy się zdecydować, i blat z włoskiego marmuru Bianco Carrara- zakochałem się w tym kamieniu. Na pewno będzie on na dole w łazience, ale czy na blacie, jeszcze się okaże. Nie chcę kolejnej białej kuchni i ciemnym blatem, nudaaaa. Chcemy coś innego, niż ma cała Polska. Kuchnia w całkowitej bieli- jakaś nowość. Ogólną wizje kuchni dopełni architekt. Układ kuchni pozostanie niezmieniony, czyli: dwa słupki, jeden z lodówką (oczywiście z kostarką), obok piekarnik i powyżej ekspres do zabudowy (do przedyskutowania), po lewej od piekarnika zlew granitowy, zmywarka, półwysep z płytą gazową pięciopalmikową (z racji tego, że będziemy mieli ogrzewanie gazowe) i od strony salonu 3 hokery. Wszystkie szafki w cargo, wygoda przede wszystkim. Myślimy jeszcze nad szarymi frontami, moze lekko siwymi..
Default avatar
Napisany przez rzola
#14
Ufff.. Kamień z serca! :-D Twoja koncepcja kuchni brzmi znakomicie. Blat, który wymieniłeś w połączeniu z białą kuchnią wyglądałby przepięknie. Martwiłabym się jedynie, aby biel frontów i biel blatu nie gryzły się ze sobą. Gdybyś dopasował oba elementy byłoby naprawdę stylowo. Wspomniałeś o siwych frontach.. Też super, bo z tego co widziałam na zdjęciach, Bianco Carrara ma siwe, nieregularne linie. Może poproście architekta o wizualizację, ale zapowiada się naprawdę dobrze. Wiesz, my też będziemy mieli ogrzewanie gazowe, ale zdecydowaliśmy się na płytę indukcyjną. Nie myślałeś o tym? Jakie jest Twoje zdanie? Jeśli chodzi o łazienkę na dole, nie mam absolutnie żadnej koncepcji.. Teraz dopiero zaczną się kłopoty i ból głowy!
Img 2655
Napisany przez dejv
#15
Racja, biel frontów i blatu trzeba bardzo dobrze dopasować.. Płyta i indukcyjna, a gazowa.. Temat morze :DD. Całe życie na gazie, raczej się przyzwyczailiśmy. Kilka razy gotowałem na indukcyjnej i powiem szczerze, że jakoś mnie ta płyta do siebie nie przekonała. Oczywiście jeżeli spełni się plan kuchni w całkowitej bieli, to płyta również bedzie biała, ze szklanym panelem. Już nawet wyszukałem płytę idealną.. Włoska firma Smeg, model PV175CB. Można powiedzieć, że miłość od pierwszego ujrzenia :D. Tylko nie wiadomo czy zmieści się w budżecie kuchni (cena płyty w okolicach 4 tyś zł..), jezeli nie, to kupimy płytę Bosha (ponad dwa razy tańsza). Jest jeden problem, nie potrafimy wybrać czegoś, co tanie :D. Tak samo z łazienkami.. Bateria wolnostojąca do wanny ponad 2 tyś zł.. To dopiero wierzchołek ceny armatury łazienkowej.. Rzola! Pomóż wybierać tańsze rzeczy!
Default avatar
Napisany przez rzola
#16
O, stary! Powiedz, gdzie mogę dostać baterię wolnostojącą za 2 tysiące, a wezmę ją w ciemno! Nam krzyknęli 3,5 tysiąca! Oczywiście popukaliśmy się w czoło. U mnie jest podobnie, wszystko co mi się podoba przyprawia mnie o zimne poty, gdy usłyszę cenę.. Gdyby tylko człowiek miał nieograniczony budżet... Z drugiej strony chciałabym, aby wszelkie materiały/sprzęt itp były dobrej jakości, abym nie musiała martwić się, że po trzech latach użytkowania coś będzie do wymiany.. Nie wiem jak i na czym skończy się to urządzanie, staram się o tym, póki co, nie myślec ;-) Odbiegając od tego dołującego tematu, jaki wybieracie okap? Naszym faworytem jest okap płaski, wbudowany w sufit nad płytą indukcyjną. Nie zabiera miejsca i nie wygląda ciężko, tak jak te tradycyjne okapy. Nie pamiętam dokładnie, jaka firma i model, ale jeśli Cię to zainteresuje to odszukam te informacje.
Img 2655
Napisany przez dejv
#17
My okapu wstawić nie wstawimy. Całe zycie był okap w kuchni i nigdy nie został on użyty, tylko i wyłącznie był potrzeny do oświetlenia. Wybraliśmy armaturę firmy Kohlmann, z serii Excelent. Cenowo w miarę dobrze wyszło. Nawet bardzo dobrze, jeżeli by spojrzeć na ceny innych firm..
Img 2655
Napisany przez dejv
#18
Poprawiam, Kohlman*
Default avatar
Napisany przez Robb
#19
Dzień Dobry Chciałbym na łamach tego blogu serdecznie podziękować Oli za umożliwienie obejrzenia jej pięknego domu. Takie spojrzenie na już wybudowane pomieszczenia bardzo pomaga w podejmowaniu decyzji jak i również otwiera oczy na inne zagadnienia związane z realizacja budowy domu. Jeszcze raz gorąco dziękuję . Pozdrawiam Robert
Default avatar
Napisany przez rzola
#20
Dziękuję Robert za złożenie nam wizyty, było nam bardzo miło Was poznać i pokazać nasze "cztery ściany". Cieszymy się, że mogliśmy cokolwiek pomóc. Życzymy Wam powodzenia w budowaniu Waszej Aurory i zawsze służymy podpowiedzią, doświadczeniem i wiedzą. Serdecznie Was pozdrawiamy!
Default avatar
Napisany przez Pio
#21
Witam Właśnie z żoną wybraliśmy projekt domu w aurorach 2. Mam pytanie czy jest możliwość zobaczenia u kogoś z Państwa na żywo budowy domu w aurorach 2. Ponieważ mam wątpliwości co do pokoi na poddaszu.Czy pokoje na poddaszu nie są zbyt małe. Drugą wątpliwość mam do drzwi które są umieszczone w kuchni. Czy te drzwi są niezbędne?. Pozdrawiam:)
Default avatar
Napisany przez rzola
#22
Witaj Pio, zapraszam. Dom znajduje się pod Szczecinem, jeśli odległość nie stanowi dla Ciebie przeszkody, chętnie pokażemy Wam, jak wygląda na żywo. Podaj proszę maila, w celu dogrania szczegółów :-)
Img 2655
Napisany przez dejv
#23
Rzolu, mam pytanie. Czy wiesz już ile kosztuje położenie styropianu i tynk? Bo nam zaśpiewali.. 65 zł za m2. Bez komentarza. Wcześniej mieliśmy ceny: 40, 45 i 50 zł za m2, a tu cena zwala z nóg. Możemy wziąć taniej od innego wykonawcy, ale dopiero na marzec :).
Default avatar
Napisany przez rzola
#24
Hej Dejv, my zapłacimy 55 zł/m2. Niestety (a może stety, kto wie, wyjdzie albo nie wyjdzie za parę lat..), skupiliśmy się tylko na jednej wycenie. To osoba z polecenia, której ufam i która robi porządną robotę. Taką cenę nam narzucił i na taką musimy się zgodzić, albo szukać kogoś innego, do kogo nie mamy zaufania.. Trudno, zapłacimy więcej, liczę na to, że dzięki temu nie będziemy sobie pluć w brodę po kilku latach. Już teraz wiem, że nie wykończymy w całości domu, ale zamieszkamy i powoli będziemy go kończyć. Moja dewiza: "na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać". Zobaczymy, czy się sprawdzi.. P.S. Marzec.. Brzmi przerażająco!!! ;-)
Img 2655
Napisany przez dejv
#25
Nawet bardzo przerażajaco. 50-55 zł za metr jeszcze możemy dać, ale pułap powyżej 60 zł na pewno odpada :D
Default avatar
Napisany przez brychczy
#26
Witam, Mam pytanko ile wyszło Wam cegieł na filary i kominy? Pozdrawaiam

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?