"Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku" - Lao Tzu

 

Zanim trafiliśmy na projekt Domu w idaredach G2, byliśmy przekonani, że najlepszym rozwiązaniem dla "Nas" będzie dom parterowy z użytkowym poddaszem z dachem wielospadowym, bo przecież tak pięknie wygląda...dosłownie pełny zachwyt. Wady... brak!!!

... a właściwie NASZ BRAK wiedzy o funkcjonalności takiego domu, ściętych ścianach na każdym kroku i astronomicznej ceny, jaką trzeba zainwestować w dach.

Pierwszy pstryczek w nos, prosto w nos. Nasze wizje bolały, ale dowiedzieliśmy się najważniejszego - budujemy dom dla Nas a nie dla Was, naszych sąsiadów :)

Metodą prób i błędów, spotkań ze znajomymi, czytaniem postów o tematyce budowlanej, blogów itp. dotarliśmy się i wspólnie zdecydowaliśmy na projekt....

Dom w Kortlandach z dwuspadowym dachem z pracowni Archon

Nasza sytuacja jest o tyle pozytywna, że posiadamy foremną działkę, mamy wydane warunki zabudowy... i tu na chwilę się zatrzymajmy...

W warunkach podany jest procentowy udział zabudowy do powierzchni działki... warto od tego zacząć przeglądać projekty domów.

W naszym przypadku kolejny raz musieliśmy zmieniać projekt, bo Dom w Kortlandach był o 5 m2 za duży.

DOM W IDAREDACH G2 to nasz trzeci, ostateczny wybór i ten dom zamierzamy wybudować.

 

Napiszcie, czego Wam nie udało się przewidzieć na tym etapie bądź co bądź budowy domu?

 

Mid f4b82e301b87bea5bd7e94e92248af61

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Grzes_7920
1 osoba lubi ten post
#1
Trzeba było drogę dojazdową zrobić mniejszą wówczas te parę m2 zyskujesz. Po odbiorze budowy zrobisz sobie dojazd jaki będzie pasował o ile macie tyle miejsca.
Default avatar
Napisany przez kalembusie
#2
Dzięki za wpis. Z drogą dojazdową to już była sprawa klepnięta dużo wcześniej - na naszej ulicy już są inne domy i musieliśmy się dostosować do zastanych warunków.

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?