White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Rafał
#1
InwałKA, poszerzałaś/eś jakoś schodu czy masz takie jak w projekcie? Ja jestem jeszcze przed budową i zastanawiałem się czy powinienem poszerzyć je trochę, żeby nie były za ciasne. Jakie ewentualnie modyfikacje są u Ciebie zrobione? Jakie ocieplenie planujesz zrobić na zewnątrz, bo widzę że zamieniona jest silka na porotherm a też chcę tak zrobić. Mam dużą zagwostkę też czy bawić się w podciąganie gazu do ogrzewania czy zrobić na ekogroszek (czytam różne wpisy - jedni piszą, że taniej ekogroszek inni, że gaz i sam nie wiem) a jak będzie u Ciebie? Jakoś nie jestem przekonany do ogrzewania podłogowego i nie wiem czy nie zrobie standardowe grzejniki wszędzie (w przypadku przyszłej ewentualnej awarii trzeba rozbierać całą podłogę)
Default avatar
Napisany przez Ania
#2
Schody są tak jak w projekcie i wydaje mi się ze w sam raz. Poszerzyliśmy garaż o 70cm, zamurowalismy wejście do spiżarni z wiatrolapu, ściankę w kuchni troszkę skrocilismy bo robimy wyspe i tak na prawdę tyle z zmian. Szukaliśmy projektu który będzie nam odpowiadał prawie pod każdym względem:) jak na razie jesteśmy dalej zadowoleni. Jeśli chodzi o ogrzewanie to będziemy mieć piec na pelet niestety nie mamy możliwości podciagniecia gazu. Mury porotherm 30 i ocieplać będziemy styropianem 15jak dobrze pamietam:)
Default avatar
Napisany przez Rafał
#3
Aniu, dziękuje za odpowiedź. Ja chyba zastosuje porotherm 25cm a styropian 17 cm (zdecyduje jak już będę konkretnie omawiał z ekipą budowlaną. W takim razie może nie będę poszerzał schodów a nad zwiększeniem pokoju kosztem garażu zastanowie się ( mam wersję z garażem dwustanowiskowym więc ma on 39 m^2. Na pewno zlikwiduje wejście do spiżarni z wiatrołapu ( zbyt wiele miejsca w spiżarni zabrałyby drzwi) tak jak Wy zrobiliście. Co do kuchni to chyba zdecydujemy się na lekko zasłoniętą od strony kominka. Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?