Blog założony przez kamyszka40.
Projekt: Dom w liatrach. Na blogu 9 wpisów, 40 zdjęć, 8 komentarzy.

Okna

Od grudnia Nasze Liatry mają okna -- na zewnątrz są antracytowe a wewnątrz dąb bielony (taki sobie wymarzyłam i taki miał być - nie było innej opcji). Kolor przepiękny :) . Teraz zaczynamy elektrykę :)

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

po wakacyjnej przerwie zbudowaliśmy wiatę :)

White
White
White
White
Dodaj komentarz

lipiec 2016

Nasz dom się zmienia --- dachówka ceramiczna Braas antracyt angoba, w między czasie ogarnęliśmy zbiornik na deszczówkę.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

deskujemy

Witajcie :) Praca wre :) W poniedziałek zaczęliśmy deskować dach :) w przyszłą  środę przyjeżdża dachówka - wybraliśmy ceramiczną Braasa - Rubin ---angoba antracyt . Później robimy przerwę do jesieni ---wrzesień / październik okna ...i zimą dłubiemy w środku ---taki plan :) Pozdrawiamy :)

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

zalewamy stropy

to już stropy, na razie wszystko idzie jak sobie zaplanowaliśmy :) dzisiaj zalaliśmy strop nad garażem

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

wychodzimy z ziemi:)

Na działce działa hydraulik, .......powoli przechodzimy w kolejny etap:)

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Papiery za nami więc działamy

Po przeprawie z papierami i bankami zaczynami kopać :) Zanim rozpoczęliśmy budowę zrobiliśmy badanie gruntu - koszt 600 zł -- po badaniach zgodnie z zaleceniami fachowców musieliśmy poszerzyć fundamenty do 100 cm ( w projekcie mieliśmy 60 ). Faktycznie podczas wykopów okazało sie , że sama glina , glina i glina.  Mamy już chudziaka, jutro przyjeżdża reszta betonu.

Pogoda jutro ma nam sprzyjać - później zapowiadają ochłodzenie. Zobaczymy

A więc "Wszyscy ręce do góry niechaj pną się mury " :):)  Nie wiedziałam, że takie rzeczy będą cieszyć kobietę :P

White
White
White
White
Dodaj komentarz

są warunki zabudowy

Witam Was :) Sama jestem urzędasem, ale w życiu nie spodziewałam się , że na wydanie decyzji o warunkach zabudowy potrzeba tyle czasu. Masakra. Kiedy kupiliśmy działkę, stwierdziliśmy, że akurat zimę poświęcimy na papiery. 10 listopada złożyłam wniosek w moim Urzędzie -- 28 grudnia, czyli wczoraj dostałam decyję o warunkach zabudowy, . Teraz jeszcze dwa tygodnie trzeba odczekać, aby się uprawomocniła i można walczyć o pozwolenie na budowę. Wiec pewnie będzie połowa stycznia , jak wkroczymy do Starostwa. Reasumując- 2 miesiące zajęły nam sprawy związane z warunkami. Do banku możemy iść dopieo jak już pozwolenie będzie, więc stoimy - Majster mówi ze jak taką zimę mamy to powoli możnaby ruszać --ale co - jak papierów nie mamy. Ciekawe czy do końca lutego się ogarniemy z tymi pozwoleniami. Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku. Niech Wasze domki rosną jak grzyby po deszczu -- Niech pogoda Wam sprzyja :)

 

Dodaj komentarz

Zaczynamy

Zaczynamy pierwszą przeprawę --- papierki :) Moim marzeniem był dom w kalateach 6 -- zobaczyłam go - i koniec, nic innego mi się nie podoba - mówcie sobie co chcecie, on i tylko on. Nawet nie szukałam nic innego. No ale, że kilkoro znajomych jest jest dużo dalej niż my , to zaczęłam słuchać ich porad. I pewnego razu wpadł mi w oko dom w Liatrach --- i od dwóch miesięcy patrzę na niego i patrzę i w sumie niczego innego już nie szukałam :) Projekt został zamówiony, pewnie wkrótce go otrzymamy :) Zaraz otrzymam warunki zabudowy - projekt już mamy i Liatry będą odpowiednie dla naszej działki, Zaraz będziemy walczyć z pozwoleniem na budowę -- i kredytem :)  Jeszcze zrobimy adaptację -- dodamy okno w kotłowni, poszerzamy o metr garaż, i zastanawiam się nad oknami czy nie powiększyć w kuchni ... i czy coś na poddaszu zmienić, póki co wizji nie mam ale może architekt coś doradzi, Generalnie podoba mi się taki jaki jest :) A na wiosnę ruszamy :) Yupiiiiii

Póki co, usunęliśmy samosiejki z naszej działki, i powyrywaliśmy korzenie :) Teraz .... Czekamy:)

White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?