Nagrodzony blog
Blog założony przez Anika.
Projekt: Dom w truskawkach 2 (N). Na blogu 14 wpisów, 69 zdjęć, 10 komentarzy.

Na zewnątrz

troszkę posprzątaliśmy w około domu. dawno zasadzone roślinki już podrosły a zwłaszcza thuje bo od maleńkich niektóre już mnie przerosły ;). Jeszcze nie mamy kostki brukowej ale jakoś chcieliśmy mieć porządek dookoła domu i takie tego efekty.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Podłoga, kominek itd.

Płytki SAIME Kaleido Cenere, deska Barlinek, Kominek Lechma,

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

kupione płytki i deski podłogowe ;)...

w poniedziałek przyjechały płytki dzisiaj z mężem wybraliśmy deski podłogowe do salonu i biura Płytki SAIME kaleido cenere(przykład na zdjęciu), deski BARLINEK dąb gold,,, szukaliśmy włączników... powiem Wam, że jak wróciłam do domu ból głowy był nie do zniesienia. Nie wiem czy ze zmęczenia czy ekscytacji, że to już ten etap zakupów :).. Jak to cieszy :)

White
Dodaj komentarz

Środeczek#

Od soboty 09/05 zaczęły się prace wykończeniowe... to jest właśnie to co najbardziej lubię :).....

Wkrótce zdjęcia :)

A tak w ogóle powiem Wam małą anegdotę,,,, gdy mieliśmy stan surowy zamknięty ludzie przychodzili sobie tak normalnie do środka domu łącznie z pracownikami, którzy zrobili sobie przerwę w pracy i jedli tam śniadanie,,, było kilku, którzy zatrzymywali się i pytali nas o szczegóły domu(skąd okna, jaka dachówka itp.), bardzo duże gro ludzi, którzy zaczęli robić wycieczki w kierunku naszej ulicy i obserwowali co się dzieje z domem, a ostatnio jedna dziewczyna przyjechała z architektem i gestykulowała coś dobitnie, a on nanosił jej uwagi na papier. Nawet poświęcili się i weszli do rowu oraz w chwasty za ogrodzeniem by pokazać mu tył domu :)! Zabawny widok :P 

(nie wspomniałam, że w mojej miejscowości jest to drugi dom, który można zaliczyć do stylu nowoczesnego)

 

Dodaj komentarz

Posadzki :)

Dzisiaj zaczęli i zakończyli wylewanie posadzek :)! Jest już tak jakoś domowo-inaczej ;)! Na dniach będą wstawione zdjęcia jak wszystko wyschnie :).... ! A tak w ogóle każda praca zaczyna się od córki pokoju :)!  Ach... :)

White
Dodaj komentarz

Siatkę zatopiono ;)

Na zewnątrz już zatopiono siatkę ;).... Natomiast wewnątrz domu czekamy za firmą, która wyleje nam posadzki .... No i oczywiście czekamy za pewnym panem, który ma nam jeszcze zrobić schody zewnętrzne.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Etap końcowy tynków

W poniedziałek (16.02.15) skończył się kolejny etap ;)! Mamy tynki ;)!!! Już nawet w takim stanie podoba mi się NASZ DOM :) a co to dopiero będzie póżniej! W rzeczywistości jest jeszcze fajniej niż widać na zdjęciach :). Powiem Wam ,że każdy nawet najmniejszy drobiazg cieszy :).

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Konstrukcja metalowa schodów

Jak wcześniej wspomniałam, mamy już zamontowaną konstrukcję metalową schodów. Stopnie drewniane będą zrobione razem z parapetami, wtedy też będą balustrady. Do tego czasu mąż zamontował płyty osb. Postawiliśmy mały murek dzięki któremu, schody nie są za bardzo wysunięte na korytarz oraz można zamontować czujnik do światła przy pierwszym stopniu.

White
White
White
Dodaj komentarz

Przygotowanie domu do tynków

W zeszłym tygodniu zakończyły się prace instalacyjne oraz ocieplenia domu. Konstrukcja metalowa schodów już zamontowana :). W poniedziałek wchodzi ekipa robić tynki ;)... Zdjęcia wkrótce ;) ....

Dodaj komentarz

Podbitka, ocieplenie budynku

Pogoda dopisuje by robić na zewnątrz. podbitka prawie cała, budynek w trakcie ocieplenia,,, dom nabiera kształtu ;)

 

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Hydraulika

Prace dobiegają końca. Kocioł c.o. Galmet o mocy 16KW na ecogroszek. Cała instalacja wodna oraz c.o. wspomagana energooszczędnymi pompami Grundfos. Ogrzewanie podłogowe tylko w łazienkach, korytarzu oraz kuchni. Ze względu na bardzo duże okno w salonie, które nawet w największych mrozach(przy słonecznym dniu), dostarcza dużo ciepła oraz kominek (Lechma) powietrzny zdjęcie poniżej i 3,2m kaloryferów aluminiowych. zrezygnowaliśmy z ogrzewania podłogowego w tym pomieszczeniu.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Elektryka

Od 10/11/2014 zaczęła się instalacja elektryki. Powiem wam , że prace idą szybciej niż mogło by się to wydawać. szczerze mówiąc, zastnawianie się gdzie ma być dany włącznik, lampa, halogen itp. więcej czasu zajęło. Wcale to nie jest sprawa taka oczywista ;). Na tym etapie musieliśmy już precyzyjnie się określić co gdzie ma być, by pożniej nie było jakiś przeróbek po zrobieniu ścian.

White
Dodaj komentarz

Okna i drzwi :)

Mamy stan zamknięty :) !!! drzwi (KMT tłoczenie XIs2) i okna (DRUTEX 3-szybowe,dwustronny kolor), brama garażowa segmentowa, ocieplana z napędem.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Od początku ... :)

Wszystko zaczęło się od roku 2012. Działka, dokumentacja notarialna, i co ważne- szukanie projektu, tego idealnego dla nas. Ciężko było ale natrafiliśmy na DOM W TRUSKAWKACH 2N. Chcieliśmy nowoczesny dom inny niż wszystkie podobne do siebie. Ten projekt nam idealnie przypadł do gustu, włącznie z układem wnętrza domu :). Zmiany jakie dotąd wyszły to brak 2 stopni (błąd murarza, niestety za późno by poprawić), zamiast blachy na rąbek stojący mamy dachówkę ceramiczną R10, stolarka okienna, drzwi i brama garażowa w kolorze antracytowym.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?