Troszkę czasu minęło od ostatniego wpisu ale musiał człowiek ochłonąć po wkur....eniu które zafundowała mu nowa władza.

Wpadliśmy w wir wybierania, planowania ustalania a nawet już meblowania a nawet szpadla nie wbiliśmy ewidentnie euforia i szczęście niepojęte na 100%.

Wielki kubeł lodowatej wody dostaliśmy w maju gdy wpadliśmy do PKO dowiedzieć się coś o kredycie. Wszystko było super, zdolność, umowy, zabezpieczenie, wkład własny... i nagle dramat... działka ma 3h... ma status ziemi rolnej... bank nie może lub raczej nie chce się wpisać do hipoteki bo "dobra zmiana" uchwaliła Ustawę o obrocie ziemią. Słowa od doradcy "na chwilę obecną żaden bank nie udzieli kredytu". Gdybym był podpięty pod EKG obraz był by taki --------------------- czyli zgon. Wykonaliśmy 2 telefony do innych banków które potwierdziły to co usłyszeliśmy w PKO. Podobno prace trwają aby coś z tym zrobić ale nie wiadomo kiedy i co z tego wyjdzie. Ogólnie czarna du...a

Komentarze

Default avatar
Napisany przez basia
1 osoba lubi ten post
#1
Witam budujmy jarząbka 18 i tez czarna d.....pa.Dom jest na działce 0.50 ara chcieliśmy wziąć trochę kredytu na wykończenie izaden bank niechce PARANOJA.Więc zmniejszamy dziąlkę pod dom na 15arów.Pozdrowienia
Projekt dom w jonatanach 2  289
Napisany przez Agata
1 osoba lubi ten post
#2
przerażające....:(
Default avatar
Napisany przez Dawid
1 osoba lubi ten post
#3
Masakra, współczuje wam :/ Wcześniej nawet na działki rolne poniżej 0,3h nie można było dostać zabezpieczenia, ale już to poprawili. Mam nadzieje, że macie możliwość podzielenia działki (choćby fikcyjnie) na 2 mniejsze.
Default avatar
Napisany przez tymek
1 osoba lubi ten post
#4
Hej, Mielismy podobny problem z nasza dzialka, co prawda mniejsza ale wytlumaczenie bylo takie samo nie zabezpieczymy sie ziemia orna, pomimo pozwolenia na budowe i warunkow zabudowy oraz pisma o wylaczenie spod produkcji rolnej. Rozwiazaniem tego problemu bylo zlecenie geodecie przeksztalcenenia ziemi z ornej(RV) na budownictwo projektowe (BP). Po zmianie w urzedzie nowy wypis z rejestru i mapa ewidencyjna rozwiazaly problem niemoznosci w banku (PKOBP).
Default avatar
Napisany przez rezka998
#5
Do użytkownika tymek - nasza gmina od 2003r nie ma planu zagospodarowania przestrzennego i nie ma możliwości przekształcenia nawet jak podzielimy będzie ziemia orna...
Default avatar
Napisany przez tymek
#6
Jeśli macie pozwolenie na budowe, mozecie za pomoca geodety zmienic uzytkowanie ziemi, bez znaczenia czy jest plan zagospodarowania czy warunki zabudowy.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?