Nadszedł dzień w którym cudowny bankuś PKO zadzwonił, niebo się rozstąpiło i słychać było fanfary a w słuchawce głos powiedział " zapraszamy do banku mam dobre wieści"

Rozmowy nie pamiętam bo dotarło do mnie tylko tyle " tak dostaniecie kredyt" czyli mamy co świętować. Pragnę zauważyć, że inne banki nadal nie zmieniają postępowania czyli naprawdę jest co świętować.

Teraz z innej beczki, w trakcie załatwiania papierów zdecydowaliśmy się na budowę nie na zgłoszenie a na pozwolenie na budowę i z naszego rozeznania wynika że jest to znacznie lepsze rozwiązanie bardziej elastyczne a czasowo dłuższe o 2 tygodnie lub pewnie w niektórych miastach nawet czasowo identyczne. Tu pragnę zauważyć, że tydzień temu złożyliśmy wszystkie papiery do pozwolenia na budowę czyli 4 projekty po adaptacji, mapa do celów projektowych z naniesionym domem, wniosek o wydanie pozwolenia i oświadczenie o posiadaniu praw do ziemi, do tego jakieś uprawnienia projektantów ale to dostaliśmy od nich jak odbieraliśmy projekty. Jak 8 lat temu budowaliśmy rodziców dom było od cholery więcej a teraz jest naprawdę przyzwoicie i nie są to duże koszty bo mapa 800 zł, adaptacja projektu 1100zł nasze zmiany w projekcie czyli komin, podciągi, dach nad tarasem to 1000zł. Gdy czekaliśmy na dobre wieści z banku załatwialiśmy zjazd, prąd i wodę ale nie są wymagane do pozwolenia.

Teraz nasze działania bo max w połowie listopada lejemy fundamenty ( chyba że starostwo zrobi nam niespodziankę i wcześniej odda kwity ) zamówiona brama wjazdowa na budowę i nieodłączne dwa obiekty małej architektury czyli blaszak 3X5 i wysokiej klasy drewniana latrinen bez której ludzkość by wyginęła... Jak coś się ruszy na działce to strzelę fotki a na pewno jak zaczniemy kopać.

Mam nadzieję że tym optymistycznym wpisem dam nadzieję tym którzy byli tak samo w czarnej dupie jak my. Udało nam się ale w banku dostaliśmy też info że musimy podpisać umowę przed końcem roku bo nie gwarantują co będzie po 01.01.2017 bo mogą zmienić się przepisy. Nasza rada dla wszystkich, trzymajcie się swoich planów bo kiedyś na pewno się zrealizuję.

Pozdrawiamy wszystkich i do następnego wpisu...

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?