Rozszerzanie ogródka o ciekawe akcesoria i dodatki może uczynić go atrakcyjnym miejscem dla dzieci i dorosłych. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci podjąć decyzję:

  1. Plac zabaw: Jeśli masz dzieci, plac zabaw to doskonała inwestycja. Możesz postawić huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki linowe lub trampolinę. Upewnij się, że wszystkie urządzenia są bezpieczne i spełniają standardy.

  2. Altana lub pergola: Altana lub pergola to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz stworzyć przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu. Możesz zawiesić hamak, umieścić zestaw mebli ogrodowych i dodatkowo obsadzić roślinami pnączowymi, aby stworzyć przytulne i cieniste miejsce.

  3. Ogród warzywny: Jeśli jesteś miłośnikiem ogrodnictwa, zbuduj ogród warzywny. To świetny sposób na naukę dzieci o roślinach i zdrowym odżywianiu. Możecie razem sadzić, pielęgnować i zbierać warzywa.

  4. Staw lub basen: Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca i jesteś zainteresowany, możesz zbudować mały staw lub basen, w którym dzieci mogą się chłodzić w gorące dni. Upewnij się, że jest ono odpowiednio ogrodzone i zabezpieczone.

  5. Miejsce do ogniska: Jeśli lubisz spędzać wieczory na świeżym powietrzu, stwórz miejsce do ogniska. To doskonały sposób na zabawę i relaks przy ogniu, pieczenie kiełbasek lub robienie marshmallow.

  6. Ogród sensoryczny: Dla małych dzieci możesz stworzyć ogród sensoryczny, który zawiera różne tekstury, kolory i zapachy. Posadź kwiaty o różnych zapachach, dodaj piaskownicę, kamyki i inne elementy, które pozwolą dzieciom eksplorować swoje zmysły.

  7. Ścieżka rowerowa lub rolkowa: Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz wytyczyć ścieżkę rowerową lub rolkową. To doskonała zabawa dla dzieci i zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

  8. Pawilon grillowy: Jeśli lubisz grillować, zbuduj pawilon grillowy z miejscem do przygotowywania posiłków na świeżym powietrzu. To świetny sposób na rodzinne spotkania i posiłki na dworze.

  9. Zielona ściana lub ogrodzenie roślinne: Stworzenie ściany z roślin lub ogrodzenia z roślinnością może nie tylko poprawić estetykę ogrodu, ale także zapewnić prywatność.

  10. Ścieżki ogrodowe: Wytycz ścieżki ogrodowe, które prowadzą przez różne części ogrodu. To zachęci do eksploracji i ożywi przestrzeń.

Przy wyborze akcesoriów i dodatków do ogrodu, zastanów się, jakie są Twoje i Twojej rodziny zainteresowania oraz jak chcecie wykorzystywać przestrzeń. Pamiętaj o bezpieczeństwie, szczególnie jeśli są dzieci, i dostosuj akcesoria do wieku i potrzeb użytkowników.

Mid 6da9e9e34a7d5242ddb2dbea21557db0

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?