Blog założony przez kreatywnaaranzacja.
Projekt: Nie wybrał projektu. Na blogu 3 wpisy, 3 zdjęcia, 0 komentarzy.

Jakie schody do domu wybrać?

Wybór schodów do domu zależy od wielu czynników, takich jak styl domu, dostępna przestrzeń, budżet, a także Twoje osobiste preferencje. Oto kilka rodzajów schodów, które możesz rozważyć:

 1. Schody drewniane:

  • Schody drewniane są klasycznym wyborem i pasują do wielu różnych stylów wnętrz, od tradycyjnych po nowoczesne. Drewno jest trwałe i pięknie się starzeje, ale wymaga regularnej konserwacji.
 2. Schody z metalu:

  • Schody metalowe są nowoczesne i minimalistyczne. Mogą być wykonane z różnych rodzajów metalu, takich jak stal nierdzewna, żelazo lub aluminium. Schody metalowe są trwałe i łatwe w utrzymaniu, ale mogą być zimne w dotyku.
 3. Schody betonowe:

  • Schody betonowe są trwałe i odporne na zużycie, co czyni je dobrym wyborem dla domów o dużym ruchu. Mogą być pomalowane lub wykończone materiałami, takimi jak ceramika lub drewno.
 4. Schody z kamienia:

  • Schody z kamienia, takie jak marmur, granit lub piaskowiec, dodają elegancji i luksusu do wnętrza. Są trwałe i odporne na zużycie, ale mogą być kosztowne.
 5. Schody spiralne:

  • Schody spiralne są plątane naokół centralnego słupa, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Są estetyczne i pasują do nowoczesnych oraz klasycznych wnętrz.
 6. Schody dywanowe:

  • Schody dywanowe to schody, których stopnie są pokryte dywanem. Są miękkie i ciepłe, co sprawia, że są przyjemne w użytkowaniu. Dywan można łatwo wymienić lub odświeżyć.
 7. Schody pływające:

  • Schody pływające wydają się unosić w powietrzu, ponieważ są mocowane tylko do jednej ściany. Są nowoczesne i minimalistyczne, ale wymagają solidnego montażu.
 8. Schody z balustradą:

  • Balustrady mogą różnić się stylem, od tradycyjnych drewnianych po nowoczesne metalowe. Wybór zależy od stylu domu i Twoich preferencji.
 9. Schody na poddasze (strych):

  • Jeśli masz poddasze, to schody na poddasze lub strych są niezbędne. Mogą być tradycyjne, składane lub schodami strychowymi, w zależności od dostępnej przestrzeni i częstotliwości użytkowania.
 10. Schody zewnętrzne:

  • Jeśli potrzebujesz schodów na zewnątrz domu, na przykład do wejścia frontowego lub na taras, wybieraj materiały odporne na warunki atmosferyczne, takie jak drewno egzotyczne, beton lub kamień.

Przy wyborze schodów warto również zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci lub osoby starsze. Konsultacja z architektem lub specjalistą ds. schodów może pomóc w podjęciu właściwej decyzji i dopasowaniu schodów do Twoich potrzeb i stylu domu.

Mid 5910a811e96510f094c0202f16c83a1b
Dodaj komentarz

Rozszerzanie ogródka o ciekawe akcesoria i dodatki

Rozszerzanie ogródka o ciekawe akcesoria i dodatki może uczynić go atrakcyjnym miejscem dla dzieci i dorosłych. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci podjąć decyzję:

 1. Plac zabaw: Jeśli masz dzieci, plac zabaw to doskonała inwestycja. Możesz postawić huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki linowe lub trampolinę. Upewnij się, że wszystkie urządzenia są bezpieczne i spełniają standardy.

 2. Altana lub pergola: Altana lub pergola to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz stworzyć przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu. Możesz zawiesić hamak, umieścić zestaw mebli ogrodowych i dodatkowo obsadzić roślinami pnączowymi, aby stworzyć przytulne i cieniste miejsce.

 3. Ogród warzywny: Jeśli jesteś miłośnikiem ogrodnictwa, zbuduj ogród warzywny. To świetny sposób na naukę dzieci o roślinach i zdrowym odżywianiu. Możecie razem sadzić, pielęgnować i zbierać warzywa.

 4. Staw lub basen: Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca i jesteś zainteresowany, możesz zbudować mały staw lub basen, w którym dzieci mogą się chłodzić w gorące dni. Upewnij się, że jest ono odpowiednio ogrodzone i zabezpieczone.

 5. Miejsce do ogniska: Jeśli lubisz spędzać wieczory na świeżym powietrzu, stwórz miejsce do ogniska. To doskonały sposób na zabawę i relaks przy ogniu, pieczenie kiełbasek lub robienie marshmallow.

 6. Ogród sensoryczny: Dla małych dzieci możesz stworzyć ogród sensoryczny, który zawiera różne tekstury, kolory i zapachy. Posadź kwiaty o różnych zapachach, dodaj piaskownicę, kamyki i inne elementy, które pozwolą dzieciom eksplorować swoje zmysły.

 7. Ścieżka rowerowa lub rolkowa: Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz wytyczyć ścieżkę rowerową lub rolkową. To doskonała zabawa dla dzieci i zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

 8. Pawilon grillowy: Jeśli lubisz grillować, zbuduj pawilon grillowy z miejscem do przygotowywania posiłków na świeżym powietrzu. To świetny sposób na rodzinne spotkania i posiłki na dworze.

 9. Zielona ściana lub ogrodzenie roślinne: Stworzenie ściany z roślin lub ogrodzenia z roślinnością może nie tylko poprawić estetykę ogrodu, ale także zapewnić prywatność.

 10. Ścieżki ogrodowe: Wytycz ścieżki ogrodowe, które prowadzą przez różne części ogrodu. To zachęci do eksploracji i ożywi przestrzeń.

Przy wyborze akcesoriów i dodatków do ogrodu, zastanów się, jakie są Twoje i Twojej rodziny zainteresowania oraz jak chcecie wykorzystywać przestrzeń. Pamiętaj o bezpieczeństwie, szczególnie jeśli są dzieci, i dostosuj akcesoria do wieku i potrzeb użytkowników.

Mid 6da9e9e34a7d5242ddb2dbea21557db0
Dodaj komentarz

Dom z firanami czy bez?

Decyzja o tym, czy w swoim domu chcesz używać firan, czy nie, zależy od Twojego osobistego gustu, potrzeb oraz stylu aranżacji wnętrza. Oto kilka rzeczy do rozważenia:

Z firanami:

 1. Prywatność: Firany mogą zapewnić większą prywatność w pomieszczeniach, szczególnie jeśli mieszkasz w miejscu o dużej liczbie okien lub w miejscu, gdzie domy są blisko siebie.

 2. Kontrola światła: Firany pozwalają na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Możesz je zaciągać lub rozsuwać w zależności od potrzeb, co jest szczególnie przydatne w sypialniach i salonach.

 3. Dekoracja: Firanami można urozmaicić i ozdobić wnętrze. Istnieje wiele różnych wzorów, kolorów i materiałów do wyboru, które pasują do różnych stylów aranżacji wnętrz.

 4. Akustyka: Firanami można również kontrolować akustykę pomieszczenia, pomagając w tłumieniu dźwięków z zewnątrz lub redukowaniu echa.

Bez firan:

 1. Minimalizm: W pomieszczeniach bez firan dominuje minimalistyczny i nowoczesny wygląd. To doskonały wybór dla osób preferujących surowe, proste linie i przestrzenie.

 2. Maksymalizacja naturalnego światła: Bez firan wpuszczasz do pomieszczenia jak najwięcej naturalnego światła, co może uczynić je bardziej przyjaznym i energooszczędnym.

 3. Widok: Jeśli masz piękny widok z okien, to bez firan możesz go podziwiać w pełnej okazałości.

 4. Utrzymanie czystości: Bez firan mniej miejsca trzeba sprzątać i pielęgnować, co może być korzystne w domach, gdzie nie lubi się zbyt często myć i prasować firan.

Ostateczna decyzja zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Pamiętaj, że można również wykorzystywać różne rodzaje osłon okiennych, takie jak rolety, żaluzje czy zasłony, aby dostosować poziom prywatności, dekoracji i kontroli światła do konkretnej sytuacji w danym pomieszczeniu.

Mid 3b4accfe1b30783ff8aee06a79ce7f90
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?