Wybór schodów do domu zależy od wielu czynników, takich jak styl domu, dostępna przestrzeń, budżet, a także Twoje osobiste preferencje. Oto kilka rodzajów schodów, które możesz rozważyć:

 1. Schody drewniane:

  • Schody drewniane są klasycznym wyborem i pasują do wielu różnych stylów wnętrz, od tradycyjnych po nowoczesne. Drewno jest trwałe i pięknie się starzeje, ale wymaga regularnej konserwacji.
 2. Schody z metalu:

  • Schody metalowe są nowoczesne i minimalistyczne. Mogą być wykonane z różnych rodzajów metalu, takich jak stal nierdzewna, żelazo lub aluminium. Schody metalowe są trwałe i łatwe w utrzymaniu, ale mogą być zimne w dotyku.
 3. Schody betonowe:

  • Schody betonowe są trwałe i odporne na zużycie, co czyni je dobrym wyborem dla domów o dużym ruchu. Mogą być pomalowane lub wykończone materiałami, takimi jak ceramika lub drewno.
 4. Schody z kamienia:

  • Schody z kamienia, takie jak marmur, granit lub piaskowiec, dodają elegancji i luksusu do wnętrza. Są trwałe i odporne na zużycie, ale mogą być kosztowne.
 5. Schody spiralne:

  • Schody spiralne są plątane naokół centralnego słupa, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Są estetyczne i pasują do nowoczesnych oraz klasycznych wnętrz.
 6. Schody dywanowe:

  • Schody dywanowe to schody, których stopnie są pokryte dywanem. Są miękkie i ciepłe, co sprawia, że są przyjemne w użytkowaniu. Dywan można łatwo wymienić lub odświeżyć.
 7. Schody pływające:

  • Schody pływające wydają się unosić w powietrzu, ponieważ są mocowane tylko do jednej ściany. Są nowoczesne i minimalistyczne, ale wymagają solidnego montażu.
 8. Schody z balustradą:

  • Balustrady mogą różnić się stylem, od tradycyjnych drewnianych po nowoczesne metalowe. Wybór zależy od stylu domu i Twoich preferencji.
 9. Schody na poddasze (strych):

  • Jeśli masz poddasze, to schody na poddasze lub strych są niezbędne. Mogą być tradycyjne, składane lub schodami strychowymi, w zależności od dostępnej przestrzeni i częstotliwości użytkowania.
 10. Schody zewnętrzne:

  • Jeśli potrzebujesz schodów na zewnątrz domu, na przykład do wejścia frontowego lub na taras, wybieraj materiały odporne na warunki atmosferyczne, takie jak drewno egzotyczne, beton lub kamień.

Przy wyborze schodów warto również zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci lub osoby starsze. Konsultacja z architektem lub specjalistą ds. schodów może pomóc w podjęciu właściwej decyzji i dopasowaniu schodów do Twoich potrzeb i stylu domu.

Mid 5910a811e96510f094c0202f16c83a1b

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?