Blog założony przez wojtek.
Projekt: Dom w orliczkach (G2). Na blogu 22 wpisy, 65 zdjęć, 119 komentarzy.

wylewki

Trochę się opuściłem w pisaniu :)  teraz nadrabiam. Wylewki zrobione. 28zł/m2, oczywiście z plastyfikatorami i zbrojeniem rozproszonym wyszły całkiem ładnie, siatkę dali dodatkowo w garażu. Jak na razie w salonie pojawiła się lekka rysa i w holu na dole i niestety na balkonie pekniecie

White
White
Dodaj komentarz

podłogówka

Podłogówka zrobiona. W całym domu ogrzewanie podłogowe poza garażem, kotłownią i piwnica tam kaloryfery. Dodatkowo kaloryfery w łazienkach. Hydraulik tym razem przyjechał zgodnie z terminem, ale zamiast tygodnia robił to 2 tygodnie bo na inne roboty jeździł ;/. Rozdzielaczem są 2, po jednym na piętro. Sterowanie jedno na parter, w każdej sypialni i łazienkach.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Tnki

Są i tynki, tydzień robili i w końcu zrobili :) Wybraliśmy tynki gipsowe twarde knaufa a do piwnicy i łazienek cem-wap. Cena ustalona była na 26 zł/m2 ale podobno gdzieniegdzie uciekał pion i gość chciał więcej, poszczułem go kierownikiem budowy i doliczył tylko 500 zł za całość, więc chyba nie najgorzej :) bo standardowo dodatkowo zawsze wołają 3 tyś. za dodatkowy materiał. Ocieplili też strop w garażu przy okazji tynkowania. Na zdjęciach tynki jeszcze mokre, ale teraz już wyglądają dużo lepiej

White
White
White
Dodaj komentarz

elektryka zrobiona

Elektryka zrobiona. Całość 13 tyś z materiałem w tej cenie przyłączę ok 35 m. /koparka dodatkowe 300 zł/ Cena może nie najniższa, ale instalacja częściowo wkuwana, także tynkarz nie narzekał. W ziemi kable a nie przewody jak to czasami robią, ochronniki za 600 zl a nie chińczyki za 200 zł, jak walnie piorun to zobaczymy ile warte :)

White
White
White
White
Dodaj komentarz

okna zamontowane

Okna kupione w promocji zimowej w Oknoplast. Wybraliśmy profil winergetic standard /premium ma te same parametry ale nie podobał nam się taki jakiś dziwny kształ na zew. profilu/, zew. kolor antracyt wew. biały. HST i fix  w jadalni na poszerzeniach. Ogólnie po regulacji okna chodzą super, było klika niedociągnięć /listwa przyokienna za krótka, ubity profil, nierówno docięta uszczelka, porysowana klamka/ ale serwis bez problemu po zgłoszeniu podjechał i naprawił/wymienił.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

hydraulika

Hydraulika przed tynkowaniem zakończona. Wyszło ok. 8 tys zł. cała instalacja w alu-pexie, podłogówka będzie w całym domu poza garażem, kotłownią i piwnicą - tam kaloryfery. Dodatkowo zrobiony przyłącz gazu od skrzynki ściany domu, przyłącz wody od studzienki do domu i przyłącz kanalizacji od granicy działki do domu łącznie za ok 4 tyś. Teraz czekamy na okna.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

ściany wew

Daje trochę zdjęć ze środka

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Jest i dach

Dach położony. Ostatecznie wybór padł na Roben Monza plus kol. grafit

White
White
White
Dodaj komentarz

Skosy na poddaszu

Dla osób który myślą nad betonowym stropodachem daje zdjęcie ze środka, ale uwaga ja ściankę kolankową podwyższałem o 1 pustak.

White
White
White
Dodaj komentarz

Więźba

Na stropodach poszła więźba - 12 kubików. Do tego ocieplenie na skosy.

White
White
White
Dodaj komentarz

stop nas poddaszem zalany

Stropodach zalany. Jak widać dodaliśmy 4 okna dachowe. jeśli ktoś myśli o stropodachu to poszło materiału za ok 12 tyś /stal + beton/

White
White
Dodaj komentarz

sciany poddasza

Wieniec zalany. Po usunięciu stempli środek zaczyna nabierać kształtu.

White
White
Dodaj komentarz

parter

Ściany parteru gotowe, strop zalany. Poszło 32 m2 betonu

White
White
White
Dodaj komentarz

Stan zero zrobiony

Po długich bojach stan zero gotowy :) jak by ktoś planował piwnicę pod garażem to łączny koszt stanu zero z piwnicą wyszedł ok 58.000 zł z czego 13.000 to robocizna reszta materiał.

 

White
White
White
White
Dodaj komentarz

fundamenty cd

ściany fundamentowe zrobione i zalane razem ze stropem nad piwnicą. do tego schody do piwnicy, dodatkowa ściana w piwnicy pod garażem żeby auto nie wpadło do piwnicy pewnego pięknego dnia, ława połączona ze stopą w podcienie - koszty ida w górę ostro, mam nadzieje, że w 55 się zmieścimy :( jeszcze izolacje, zasypanie piaskiem pól pod częścia mieszkalną i na to chudziak.

White
White
White
Dodaj komentarz

fundamenty zalane

Fundamenty i płyta w piwnicy zalanie, poszło 30 m3 betonu /5850 zł/. Ściany fundamentowe będą z pustaka szalunkowego, na razie wymurowana piwnica.

White
White
White
Dodaj komentarz

zaczynamy

Zaczynamy działać :) Oczywiście nie bez problemów, koparkowyi w niedziele zadzwonił ,że nie przyjedzie. Trzeba było na szybko brać inna i teraz taki wypierdek kopie... Pod garażem i kotłownią będzie piwnica, dlatego troszkę głębiej trzeba wykopać. Za ten etap do stanu zero wykonawca bierze 11 tys, poza tym koparka 80zł/h+150 zl przyjazd, stali na ten etap ok 2,5t /po 2300 zł/t/, tarcicy 5 m3 /550zł/m3/, słupów 80 szt po 6 zł/szt. Mam nadzieję, że w 45 tyś się zmieścimy, w kosztorysie jest 37 tys, ale u nas ta piwnica robi dodatkowy koszt. Juto beton...

White
White
Dodaj komentarz

prąd

RBtka zrobiona, umowa z tauronem podpisana. wziąłem 16,5 kW mocy umownej. RBtka z podłączeniem 650 zł.

White
Dodaj komentarz

przyłacz wody

Woda do działki doprowadzona. Oczywiście nie bez problemów, tam gdzie miał być u sąsiada rurociąg to go nie było, był u innego sąsiada za siatką, na szczęście zgodził się na rozkopanie podwórka. Projekt 500 zł, ZUPD chyba coś 160 zł, przyłącz ok 16 m - 3200 zł. A to i tak była jedna z tańszych ofert... Cena niestety podbiła: studzienka, zasuwa i rura ochronna przez drogę tak sobie zażyczyli w wodociągach ;( 

White
White
Dodaj komentarz

Fundamenty - zmiany

Rzut fundamentów po zmianach w stosunku do projektu: połączone ławy ze słupami /zalecone przez 2 konstruktorów/ i fundament pod kominkiem.

White
Dodaj komentarz

Okna

Ma ktoś jakieś wyceny do podzielnia się?  Ja na okna Ekoplast 3 szyby, profil 5 komorowy wypełniony pianką, jedne drzwi przesuwne w systemie PSK, okucia rul mam ofertę z montażem na 20 tyś. W kosztorysie jest 24 tyś, ale to chyba Oknoplast czyli pewnie ciut lepszy. 

Dodaj komentarz

projekt i adaptacja

Witam, my planujemy zacząć budowę wkrótce, teraz adoptujemy projekt. Zmiany w projekcie jakie planujemy wprowadzić:

Piwnica pod garażem i kotłownią. PARTER: zmiana drzwi wejściowych na szersze /130 cm dwa skrzydła/, powiększenie wiatrołapu o miejsce na szafę wnękową, usunięcie prysznica na dole i pomniejszenie toalety, pomniejszenie okna w toalecie, zamianę spiżarni na wnękę, powiększenie jadalni o podcień, likwidacja okna w garażu, w kotłowni drzwi na zewnątrz + 2 okienka, wyrównanie okien w kuchni, PIETRO: likwidacja balkonów, zamiana strychu na garderobę i łazienkę z wejściem z sypialni, powiększenie głównej łazienki, likwidacja okien łazienek w ścianie szczytowej na rzecz okien dachowych, zamiana konstrukcji dachu na betonowy kryty styropianem i blachą, podniesienie sciany kolankowej o 1 pustak. Na te zmiany i adaptacje na działce jak na razie mamy oferty od architektów od 2400 do 7000 zł, ale szukamy coś po znajomości może się uda taniej. Geodeta za mapkę 600 zł.

A Wy jakie zmiany wprowadziliście ?

White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?