Ma ktoś jakieś wyceny do podzielnia się?  Ja na okna Ekoplast 3 szyby, profil 5 komorowy wypełniony pianką, jedne drzwi przesuwne w systemie PSK, okucia rul mam ofertę z montażem na 20 tyś. W kosztorysie jest 24 tyś, ale to chyba Oknoplast czyli pewnie ciut lepszy. 

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Grzesiek
#1
@Wojtek Robiłem wycenę w Oknoplast, 3 szyby, 6 komór z dociepleniem dla wszystkich okien w projekcie G1 z montażem wyszło az 32 tysiące, zrezygnowałem, sięgnąłem paru porad i 3 szyby z taką ilością komór są przeznaczone dla domów pasywnych, dlatego mój wybór padł na 2 szyby z 5 komorami z dociepleniem i dwukolorową ramą. Robiłem taka wycenę w justa w Myślenicach, koszt za wszystkie okna z montażem 20 tysięcy złotych + drzwi wejściowe 4 tysiące. Bramę garażową automatyczną z montażem również wycenili mi na 3 tysiące złotych. Koszt instalacji elektrycznej w moim przypadku wychodzi około 10 tysięcy złotych, robię odrazu okablowanie do rolet zewnętrznych. Zrobiłem także wycenę rekuperacji w firmie EcoComfort, całość z materiałem, osprzętem i montażem to 16 tysięcy złotych. Czekam ciągle na wycenę od firmy ile będzie kosztował stan surowy zamknięty z elewacją łącznie z materiałem. Posiadasz może Wojtek jakieś wyceny na materiał i dach?
Default avatar
Napisany przez wojtek
#2
3 szyby to teraz standard, 5 szyb to dla domu pasywnego. Ja chciałem pozbierać kilka ofert i potem z nimi iść do Oknoplastu i negocjować. Mam w mieszkaniu okna Oknoplastu 8 lat maja i są w stanie bardzo dobrym żadnych problemów. Na materiał mam na razie wycenę jednego składu, poszedłem tak z ciekawości. Oferta podobno "dla wykonawców" - porotherm 25 kl15 - 4,64 zł brutto za sztukę, cement 32,5 R 326 zł brutto tona, bloczek betonowy chyrzbet 2,99 zł brutto w cenie transport na budowę, można zwracać nieotwarte palety. Myślę, że taniej jeszcze coś idzie znaleźć. Co dachu to mam klika wycen. Ruuki blacha na rąbek z obróbkami i rynnami 25 tys brutto materiał i uwaga cena za robociznę kolejne 25 tyś - zwariowali :). Z ciekawości zapytałem tez o taka blachę Icopal Quadro która wygląda jak dachówka, ale cena też z kosmosu sam materiał 35 tys. balchodachówka murano x-mat 16 tyś z rynnami. Dachówka ceramiczna Figaro-11 z rynnami antracyt 25 tyś materiał. Ogólne chyba pójdę w blachę na rabek z blachotrapezu bo tam znajomy dekarz ma podobno duże upusty. Za samo pokrycie ten znajmoy chce 30 zł/m2 dachu a w moim przypadku do 260 m2 ;(. Masz jakieś wyceny na robociznę ? Bo teraz szukam ofert.
Default avatar
Napisany przez wojtek
#3
Aha i taka mała uwaga jak będziesz robił fundamenty to połącz ławy ze słupami, już 2 konstruktorów mi to radziło. I oczywiście na podłogę nie 2 x folia jak w projekcie bo za 2 lata problemy z wilgocią murowane. Mi proponowali albo jakąś masę specjalna w pom. mieszkalnych a w garażu papę, albo wszędzie papa a na to 2 x folia. coś tam jeszcze jest w projekcie skopane z ociepleniem fundamentów, ale nie mam teraz projektu żeby powiedzieć co dokładnie. Na robociznę do SSO + betonowe poddasze mam ofertę z firmy od Ciebie z Myślenic na 47 tyś zł.
Default avatar
Napisany przez Grzesiek
#4
Dzięki za info, podejdę też do Ekoplastu z czystej ciekawości. Ja bede stawiał jednak na dachówkę ceramiczną. Do końca tygodnia max do dwóch tygodni będę miał wycenę za materiał + robiczna SSO + dach+ elewacja od firmy znajomego. Co do ceny materiałów możesz spróbować podpytać na składzie budowlanym Stanbud w Sułkowicach, mają bardzo konkurencyjne ceny.
Default avatar
Napisany przez Grzesiek
#5
Dostałem właśnie wycenę - stan surowy otwarty wycenili nam na 62 tys. za robociznę i 96 tys. za materiały. Cena za całe materiały + dach wydaje się całkiem ok, natomiast robocizna chyba lekko przesadzona. Mógłbyś podać jakieś namiary na tą firmę z Myślenic? Chętnie bym tam podjechał po wycenę.
Default avatar
Napisany przez wojtek
#6
To jest oferta na SSO z tym moim stropodachem betonowym ale bez więźby i pokrycia dachem. Wykonawca: Treść zgłoszenia: witam ekipa z Myslenic chetnie wykona ten domek w cenie 47tys zl sso 507256723 budkaczmarczyk@interia.pl Jak masz tego znajomego pewnego to weź kontr ofertę i idź z nią do niego potem to pewnie zejdzie :)
Default avatar
Napisany przez wojtek
#7
Mam wycenę na mój projekt SSO z materiałem /z betonowym stropodachem, pokryciem dachówką ceramiczna i kier. bud./ Robocizna 68 tyś, materiał 123 tyś, sprzęt 8 tyś. Brutto 217 tyś. Czas realizacji 12-14 tyg.
Default avatar
Napisany przez wojtek
#8
Wycena na rolety elektryczne z pilotem - 20 tyś następni zwariowali :)
Default avatar
Napisany przez Marcin
#9
Również interesuje mnie ten projekt. Czy planujecie Państwo jakieś zmiany poza fundamentami ? Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez wojtek
#10
Pełną listę zmian w projekcie mam w temacie projekt i adaptacja. Tylko z piwnicy zrezygnowaliśmy ze uwagi na koszty.
Default avatar
Napisany przez wojtek
#11
Kolejna porcja wycen okien: Oknoplast jedne drzwi z hst - 30 tyś, z psk 26 tyś, /okna pixel/, rolety sterowane radiowo 44 tyś !!!! okna Drutex - 3 szyby, 5 komor, z psk 17 tyś, rolety sterowane przełącznikiem 14 tyś, radiowo maja mi dosłać wycenę.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?