Blog założony przez michal.
Projekt: Dom w gruszach. Na blogu 15 wpisów, 55 zdjęć, 12 komentarzy.

Elewacja

Własnymi siłami udało się wykonać ocieplenie budynku. Wybór padł na styropian grafitowy Swisspor 15cm, 031. Styropian został pokryty warstwą kleju. Gotowa elewacja będzie dopiero w następnym roku. Wybrałem biały klej do siatki, z daleka widać jakby na budynku była gotowa elewacja wykonana.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Drzwi wejściowe

Pod koniec czerwca również zamontowano nam drzwi wejściowe główne oraz od kotłowni. Wybraliśmy drzwi Wikęd w kolorze podobnym do okien.

White
White
Dodaj komentarz

Instalacja ogrzewania podłogowego

Czerwiec - rozłożenie styropianu na podłodze oraz ułożenie instalacji podłogówki w całym domu.

White
White
Dodaj komentarz

Tynki

W maju ekipa wykonała tynki wewnętrzne.

White
White
Dodaj komentarz

Pokrycie dachu

Po długim oczekiwaniu na ekipę od dachu w końcu przyszli. Warto było tyle czasu czekać. Firma solidna, szybka. Najlepsza ekipa jaka do tej pory pracowała przy budowie. Chłopaki zaczęli w piątek a w środę już dach był skończony. Blachę wybraliśmy Venecję w kolorze czarny D-matt. Tak więc rok ten kończymy ze stanem surowym zamkniętym. 

White
White
Dodaj komentarz

Okna

W połowie listopada zostały zamontowane nam okna. Już przeciągów nie będzie. Także już mamy stan zamknięty. Jedynie drzwi są tymczasowe, docelowe będą dopiero w następnym roku. Jeszcze dodatkowo zamówiliśmy koparkę by usunąć te góry ziemii na działce. Teren został wyrównany, od razu inaczej wygląda działka. Widać wielkość, można zaplanować teraz gdzie będzie budynek gospodarczy i wiata na samochody.
White
White
White
Dodaj komentarz

Więźba + papa

Przyjechała konstrukcja na dach, tylko teraz to poskładać w całość. Zastosowałem pełne deskowanie i pokrycie papą. 

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop

Strop zostal zalany na koniec maja. Myślałem o zmianie na terrive, ale ostatecznie zostało jak w projekcie. Stali i betonu poszło dużo. Nie wiem czemu projektant wymyślił takie dziwne mocowanie murłat (szpilki fi12 bo bokach murłaty). Troszkę zabawy więcej z tym było ale robiłem już tak w projekcie zapisane.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany

Przyszedł maj a z nim zaczęły piąć się w górę ściany. Robota idzie całkiem szybko. Z dnia na dzień widać postępy jak rośnie budynek.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Chudziak

Przyszedł czas na zalanie chudziaka. Przed zalaniem chudziaka wykonałem belki zbrojone pod każdą ścianę działową. Leżało trochę starej stali więc wydatek zerowy.

Tak więc z ostatnim dniem kwietnia wykonaliśmy stan 0. Czas na ściany...

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ławy i ściany fundamentowe, zasypka

Wykop pod ławy został wykopany i zalany jednego dnia. Po odczekaniu ekipa zabrała się za ścianę fundamentową z bloczka. Następnie izolacja wykonana z dwóch stron ściany fundamentowej.

Teraz czas na zasypanie i zagęszczenie. Przed zasypaniem hydraulik przekopał rurkę zasilającą budynek w wodę. Po zagęszczeniu zasypki hydraulik rozprowadził kanalizację.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Odkrywka - 03.2019

Prrzyjechała koparka zrobić odkrywkę pod fundamenty.

White
White
Dodaj komentarz

Geodeta - wytyczenie budynku 03.2019

Wiosna idze więc zaczynamy. Przyjechał geodeta nanieść budynek na działkę. Już jakoś można sobie wyobrazić położenie budynku na działce.

White
Dodaj komentarz

Porządkowanie działki

Oczywiście, żeby można było przystąpić do budowy trzeba ogarnąć działkę. A było co robić. Dwie konstrukcje tuneli foliowych. Trochę drzewek owocowych. Budowa drogi dojazdowej. Te czynności trwały już praktycznie od wiosny 2018.

White
White
White
Dodaj komentarz

Formalności

A więc zaczynamy naszą przygodę z budową domu. Padło na projekt "Dom w gruszach". Po tym jak byliśmy oglądać grusze u dwóch osób, które również założyły blog na tutejszym forum, wybór nasz ostatecznie potwierdziliśmy, że kupujemy ten projekt. Nad formalnościami zeszło nam się trochę czasu. Musieliśmy jeszcze czekać na wyłączenie części naszej działki z produkcji rolnej, ponieważ były tam ziemie różnych klas, m.in. takie, które trzeba było w starostwie składać wnioski aby można było dostać zgodę na wyłączenie tej części zemi.

Po zakupie projektu i po wcześniejszych oględzinach dwóch takich domów na żywo nie obyło się bez wniesienia zmian. W dwóch sypialniach zlikwidowaliśmy drzwi na taras. Garderoba jest zrobiona jako osobne pomieszczenie. Okno w pokoju od strony wejścia zostało zmniejszone. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni, powiększając tym samym kuchnię i wiatrołap. Co daje nam możliwość wstawienia szafy we wiatrołapie. Komina wentylacyjnego nad kuchnią nie będzie ponieważ będzie zamontowana mechaniczna wentylacja. Ostatecznie decyzję o pozwoleniu na budowę dostaliśmy we wrześniu 2018.

White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?