A więc zaczynamy naszą przygodę z budową domu. Padło na projekt "Dom w gruszach". Po tym jak byliśmy oglądać grusze u dwóch osób, które również założyły blog na tutejszym forum, wybór nasz ostatecznie potwierdziliśmy, że kupujemy ten projekt. Nad formalnościami zeszło nam się trochę czasu. Musieliśmy jeszcze czekać na wyłączenie części naszej działki z produkcji rolnej, ponieważ były tam ziemie różnych klas, m.in. takie, które trzeba było w starostwie składać wnioski aby można było dostać zgodę na wyłączenie tej części zemi.

Po zakupie projektu i po wcześniejszych oględzinach dwóch takich domów na żywo nie obyło się bez wniesienia zmian. W dwóch sypialniach zlikwidowaliśmy drzwi na taras. Garderoba jest zrobiona jako osobne pomieszczenie. Okno w pokoju od strony wejścia zostało zmniejszone. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni, powiększając tym samym kuchnię i wiatrołap. Co daje nam możliwość wstawienia szafy we wiatrołapie. Komina wentylacyjnego nad kuchnią nie będzie ponieważ będzie zamontowana mechaniczna wentylacja. Ostatecznie decyzję o pozwoleniu na budowę dostaliśmy we wrześniu 2018.

Mid dbdf5617d434c9ba68716cf7599f157e

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?