Poszukiwania wykonawcy rozpoczęliśmy od wizyty na targach budowlanych, mieliśmy tam okazję porozmawiać z 3 firmami, dowiedzieć się o innych technologiach takie jak: keramzyt, prefabrykaty drewniane. Zdecydowaliśmy się jednak na budowę domu w technologii tradycyjnej.

Potem zaczęliśmy pytać znajomych, rodzinę o referencje, szukaliśmy ich też na forach w sieci. Jeszcze przed kupnem projektu wysłaliśmy zapytania do kilkunastu firm z prośbą o wstępną wycenę na podstawie samego linka do projektu. Część firm nie odpowiedziało. Cześć odpowiedzi była mocno szacunkowa - przygotowana "na kolanie", rozstrzał cenowy był bardzo duży.

Do kolejnego etapu zakwalifikowaliśmy 4 firmy, którym wysłaliśmy projekty do dokładnej wyceny obejmującej też konstrukcję budynku. Spotkaliśmy się w celu ich omówienia - skrajne propozycje zostały odrzucone. W ostatniej turze rozmów zostały dwie firmy. Przedyskutowaliśmy pozycje z największymi różnicami celem wyjaśnienia z czego one wynikają. W czasie negocjacji dostaliśmy porównywane rabaty. Wybraliśmy ofertę droższą, ale nie zawierającej ukrytych kosztów np:
- wytyczenie budynku przez uprawnionego geodetę 
- brak dopłat za kierownika budowy
- tynki droższe ale lepszej jakości bo nie wymagające już gładzi.
Takie podejście było uczciwsze według nas. Nie bez znaczenia była też komunikacja i podejście do klienta. 

Wizyta na dwóch zakończonych budowach, obejrzenie na własne oczy zbudowanych domów oraz spotkanie z klientami z przeszłego sezonu budowlanego, utwierdziło nas w wyborze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?