Formalności radzę rozpocząć od zamówienia mapy do celów projektowych oraz opinii geotechnicznej, bo ich przygotowanie trwa i blokuje dalsze czynności.

Potem albo równolegle warto wystąpić o warunki przyłączenia wody, kanalizacji, gazu oraz prądu - w zależności od dostawcy medium wystarczy kopia mapy zasadniczej ze szkicem sytuacyjnym zrobionym własnoręcznie albo plan zagospodarowania wykonany przez architekta na podstawie mapy do celów projektowych. Polecam zapoznanie się z listą potrzebnych dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę we właściwym urzędzie oraz wizytę, aby potem nie było niespodzianek.

Można nie występować o pozwolenie na budowę i wybrać drogę zgłoszenia. Masymalny czas oczekiwania jest teoretcznie krótszy 30 zamiast 65 dni, ale jeśli brakuje dokumentu to czas nie jest zatrzymywany na czas uzupełnienia braków jak w przypadku pozwolenia na budowę, tylko się zaczyna liczyć znów od 0.

U nas pozwolenie na budowę zostało wydane po 8-dniach kalendarzowych. Potem uprawomocnienie decyzji, zgłoszenie rozpoczęcia robót w PIMB i można zaczynać!

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?