Tak jak pisałem:

stan surowy otwarty wraz z wszystkimi ścianami działowymi i schodami żelbetowymi zamknąłem za ok 100500zł (bez kosztów za projekty, adaptację, geodetę, urzędy itp) + okna, rolety, drzwi 10000zł

I teraz dochodzi wykończeniówka.

 

Wykończenie rozpocząłem ociepleniem poddasza bardzo dobrą i niepalną pianką PUR. Wykonała to jedna z wrocławskich firm, którą mogę z czystym sercem polecić.

Cena za 80m i grubość 20-21cm ( odpowiednik wełny 28-30cm) wraz z robotą i agregatem - 4000zł

P.S Wiem, że najpierw robi się grzybki lub esy do rigipsów, jednak pominąłem ten etap.

 

 

White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Gosia
#1
Panie Dawidzie, czy w tej cenie, którą Pan podaje wykonawcą jest firma, czy zrobił Pan wiekszość sam? Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez david
#2
Jeżeli chodzi o stan surowy to generalny wykonawca zrobił wszystko w cenie z materiałem 100500zł (ok 35000zł -40000zł robocizna). Nie mieszałem się w stan surowy. Szczerze - Nie polecam tego wykonawcy. Gdy zleciłem wykonanie stanu surowego (2016r) nie było minimalnej stawki 13zł/h. Od tego roku podejrzewam, że wybudowanie takiego domku będzie droższe. Jeżeli chodzi o okna - firma sprzedała i zamontowała. Drzwi sam założyłem. Ocieplenie pianą firma wykonała. Teraz wydaje mi się, że grubą warstwę zleciłem ocieplenie poddasza. Spokojnie można dać 15cm za 3000zł. Wczoraj zakończyłem wyliczenia za ocieplenie styropianem i tynki. Dodałem wpis na swoim blogu. Masakra ile pieniędzy trzeba pompować w dom... Nawet taki mały.
Default avatar
Napisany przez Ada
#3
Witam czy można wiedzieć jaki był koszt budowy domu pod klucz?
Default avatar
Napisany przez david
#4
Witam, skończyłem liczyć przy kwocie 200000zł :( Jeszcze kończę prace wykończeniowe na piętrze. Podejrzewam, że zakończę na kwocie 250000-260000zł

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?