Mid e6d9d4bcf5e6e4a3f6fba549e605be26
Mid bb964ac0283882beb0a5f7f77c3e4f3f

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Hania
#1
Witam, planujemy budowę domu w sasankach tylko trochę powiększony. Czy mógłby Pan napisać kiedy zaczął Pan budowę? Pozdrawiam serdecznie
Default avatar
Napisany przez david
#2
Witam, budowę rozpocząłem wrzesień/październik 2016. Powodzenia w budowie. Pozdrawiam, Dawid
Default avatar
Napisany przez Patryk
#3
Witam, chcę wybudować taki sam dom i prosiłbym Pana o odpowiedź, ile wyniósł Pana sam materiał za stan surowy otwarty, czy były jakieś problemy związane z budową? Pozdrawiam.
Default avatar
Napisany przez david
#4
Witam, cały kosztorys jest na moim blogu : archon.pl/blogi/4529/dom-do-100-000-zl-dom-w-sasankach-a-lustrzane-odbicie Ok 60000zł materiały za stan surowy otwarty kupowane przez firmę generalnego wykonawcy (niby zniżki do 40% na nie które materiały). To chyba cena netto jak dobrze pamiętam. Wg kosztorysu Archonu z 2016 roku też miało tyle wynosić. Teraz słyszałem, że ceny materiałów budowlanych poszły mocno w górę ( ponoć o 20%). Problemów raczej nie było, tylko z terminami i pracownikami ;) Pozdrawiam.
Default avatar
Napisany przez Angela i Szymek
#5
Świetnie! Jest piękny gratuluję :) My też ruszamy niedługo z tym samym projektem i budujemy systemem gospodarczym :) Zainspirujemy się blogiem :) Pozdrawiam!
Default avatar
Napisany przez Kasia
1 osoba lubi ten post
#6
Angela i Szymek zmieniacie coś w projekcie?
Default avatar
Napisany przez Kasia
#7
David czy nogę prosić o zdjęcia wnętrza na kasi19@op.pl
Default avatar
Napisany przez Angela i Szymek
1 osoba lubi ten post
#8
Kasia Witaj! U nas Nie będzie kominka, troszkę powiększamy pomieszczenie gospodarcze, ponieważ będzie służyło jako kotłownia (ujmujemy trochę z korytarza niestety) i zamiast jednych drzwi tarasowych będzie okno. Reszta zostanie jak jest w projekcie :) A Ty?
Default avatar
Napisany przez david
#9
Witam Wszystkich :) Jestem szczęśliwy, że mój blog daje inspirację dla innych :) Przez ostatnie 8-mcy nie miałem w ogóle czasu ze względu na pracę, budowę i wykończenia oraz przeprowadzkę. Szczerze są jeszcze nie doróbki i dlatego nie wrzucam zdjęć wnętrza. Moja żona wrzuca czasami coś na swojego bloga - www.gotujimieszkaj.pl Ja kotłownię mam po lewej stronie od drzwi wejściowych. Nie powiększyłem jej - w sumie jest wystarczająca na kocioł z zasobnikiem ekogroszku i bojler 140l. Zmieściłem nawet zlew i meble kuchenne :P Nie polecam powiększać kotłowni kosztem korytarza--chyba, że nie będzie drzwi wewnętrznych. Ja mam 3 skrzydła wewnątrz i ledwo co się otwierają :P drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz i małe schody- też ból, ale da się przeżyć. Można powiększyć kotłownie, jeśli byłaby po prawej stronie od drzwi wejściowych kosztem aneksu kuchennego, ale może być problem z kominem wentylacyjnym- trzeba to przemyśleć ;) Lub dobudować mini ganek i tam zrobić kotłownie z kominem przy ścianie. W miejscu gospodarczego zrobić kuchnie-- to jest dopiero idealny dom. Obecnie miałem problem z kominem. W zimie ok, ale wiosną gdy otwierałem okna- dym się cofał. Komin najprawdopodobnie jest zbyt blisko kalenicy i wiatr odbija go. Dla świętego spokoju wydłużyłem komin, założyłem tzw hełm rycerza i jest lepiej - uczulam pomyśleć wcześniej o tym, niż po fakcie jak ja. Pozdrawiam Was. Jeśli macie pytania, pytajcie, odpowiem, tylko trochę później. Dawid
Default avatar
Napisany przez Anka
#10
Czy mógł by Pan wysłać na maila zdjęcia pokoi do góry? Czy one rzeczywiście są takie malutkie? Mój mail Aneczka5290@wp.pl
Default avatar
Napisany przez david
#11
Witam, nie wysyłam zdjęć pokoi bo nie mam się czym chwalić ;P Pokoje na górze są malutkie. Lepiej dołożyć- jeśli się uda- 1 lub dwie warstwy pustaków. Na parterze mam wysokość 3m i jest fajnie, natomiast na górze skosy sprawiły, że jest skromnie. Warto też zwiększyć szerokość budynku o min. 0,5m (będzie ponad 7m) - jeśli kierownik budowy się zgodzi ;)

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?