I stało się. Po wielu tygodniach myślenia, co zrobić z miejscem, w którym będziemy mieszkać zdecydowaliśmy, dom. W naszej części Polski czyli Wrocław i okolice wybór pomiędzy mieszkaniem a domem jest trudny - cena być może i tego drugiego różna, ale finalnie zdecydowaliśmy dom. Szukaliśmy projektu, który oprócz salonu będzie miał jeden dodatkowy pokój na dole - jak już nie będziemy mogli chodzić po schodach, może się przydać. Miały być dwa pokoje dla dzieci, sypialnia i pokój do pracy. Dodatkowa pralnia i garderoba tylko przekonały nas do tego projektu.

Znaleźliśmy kawałek gruntu, 1000m2. Zanim finalnie podpisaliśmy umowę przedwstępną skonsultowałem czy nasz wymarzony Dom w Jonatanach 2 będzie tam pasował. Wykonało to dla nas biuro Archon+ z Wrocławia. Dodatkowo, co chyba nie do końca robią wszyscy, zleciłem geologowi zrobienie kilka odwiertów. Okazało się, że grunt nie jest najlepszy ale powinien być nośny. Coś co może nam przysporzyć kłopotów na etapie fundamentów to niestety bardzo duża warstwa humusu. Humus to ta organiczna część ziemi. Standardowo jest jej ok. 30-40cm, u nas w jednym miejscu, aż 100. Wybrać trzeba będzie wszystko.

Ok, finansowanie z kredytu, papiery złożone.

Nie wiem jak silna będzie moja determinacja, ale chciałbym pokazać w tym blogu jak krok po kroku przebijaliśmy się przez mur budując dom.  

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Dorota
#1
My także najprawdopodobniej zdecydujemy się na ten projekt domu. Działka o powierzchni podobnej do waszej. Dopiero jesteśmy na etapie przemyśleń jak to wszystko ugryźć. Życzymy powodzenia i obserwujemy postępy.
Default avatar
Napisany przez miciek
#2
Nam się projekt spadł z nieba :) tak przez przypadek. Mnie się podoba. Powodzenia w poszukiwaniach.
Default avatar
Napisany przez Ania
#3
A z ktorej strony Wroclawia bedziecie budowac? MY od zachodu:)
Default avatar
Napisany przez miciek
#4
My na południu. W sumie to w środę zalaliśmy w końcu "0".
Default avatar
Napisany przez Piotr Wąsik
#5
Witam serdecznie Inwestorów :) Zdecydowaliśmy się właśnie na zakup wspomnianego projektu i planujemy czym prędzej rozpocząć budowę pod Wrocławiem. Będziemy bardzo wdzięczni za porady, bo w temacie budowlanki póki co jesteśmy zieloni. Czy możemy liczyć na kontakt telefoniczny, albo krótkie spotkanie jeśli to niezbyt śmiałe?:) Pozdrawiam, Piotr.
Default avatar
Napisany przez miciek
#6
No to radzę znaleźć worek z kasą i wiaderko cierpliwości. To jest długa przeprawa :). Z której strony Wrocławia zamierzacie się budować? Same formalności też trochę trwają. My zaczynaliśmy o podobnej porze, budowę zaczęliśmy następnego roku na przełomie maja i czerwca.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?