No i wreszcie stało się, wyczekiwana długo decyzja kredytowa przyszła. Dostaliśmy decyzję pozytywną. Ok no to lecimy będzie już górki. Dzisiaj mogę napisać, owszem z górki, ale jeszcze na tej górce się toczę. 

Szybko umówiliśmy się do notariusza, jeszcze oczywiście ostatnie papiery niezbędne. Wypis i wyrys z rejestru gruntów - użyliśmy tego z umowy przedwstępnej. Wypis z planu - miałem już nowy wiec dosłałem. Właściciel musiał jeszcze z gminy zdobyć zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach - jest. Podpisujemy i wreszcie stajemy się właścicielami działki, ale ale, tego samego dnia a nawet w kilka godzin od podpisania okazuje się, że notariusz nie wyłapał ja zaufałem i machnął się o 300PLN w kwocie angażowanej z kredytu. Wiec trzeba było prosić o poprawkę nieistotnej omyłki pisarskiej. Na szczęście odbyło się bez większych problemów i bank klepnął. Jesteśmy właścicielami!!!

No to telefon: - Pani projektant co załatwiać? Jako dumny właściciel, do papierologii potrzebuje:

  1. Warunki techniczne/zapewnienie dostawy prądu - Tauron - robię cesje z poprzedniego wlaściciela, okazuje się, że niepotrzebnie, ale strzeżonego... składam papier o wydanie warunków. 
  2. Warunki techniczne/zapewnienie dostawy wody - oczywiście ZGK - oczywiście do tego jeszcze mapa do celów opiniodawczych, mapy projektowej jeszcze nie mam, wiec dawaj do Starostwa po kopie mapy, do tego oczywiście kopia aktu notarialnego. - 30 dni
  3. Wniosek o obsługę komunikacyjną - być może w waszym przypadku będzie to projekt zjazdu z drogi publicznej, nieważne kolejny papier do załatwienia w gminie - 30 dni

Na koniec oczywiście nie zapominam o pouczeniu Pani Notariusz - w ciągu 14 dni należy złożyć deklaracje podatkową w Urzędzie Gminy - kolejna wycieczka oczywiście. 

To tak na początek reszta dopiero się okaże. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?