Wnioski po wszelkie warunki poskładane, ale oczywiście to nie koniec papierologii. Po pierwsze, żebyśmy mogli złożyć wniosek o pozwolenie na budowę - musimy naszą rolę wyłączyć z produkcji rolnej. Z mojej wiedzy podpowiem, że w miastach nie ma takiej konieczności, a w przypadku obszarów wiejskich najlepiej kiedy jest plan zagospodarowania. W przeciwnym wypadku trzeba pewnie przejść dość kłopotliwą ścieżkę sprawdzenia czy da się to wyłączyć i przeznaczyć na inne cele niż rolnicze i nie jestem pewien czy to przypadkiem nie musi się otrzeć o ministerstwo rolnictwa. . 

Do wyłączenia z produkcji rolnej, używane też "odrolnienie", potrzebna jest oczywiście mapa projektowa z wrysowanym budynkiem oraz planem jaka cześć będzie wyłączona, a gdzie będziemy nadal hodować pomidory. Urząd ma na wydanie decyzji 30 dni. Udało się nawet w lekko krótszym czasie. Ważne również tutaj, że to wyłączenie, pod zabudowę jednorodzinną, zwolnione jest z opłat. Jeżeli wyłączamy z produkcji drogi, czy pod działalność musimy liczyć się z wysokimi opłatami o ile budujemy na ziemiach klasy I-III, poniżej III również nie mamy co się martwić. Stawki opłat są przedstawione w ustawie o ochronie gruntów leśnych i rolniczych. Przykładowo wyłączenie 1ha  gruntu klasy I to koszt 437 175 PLN. 

Następnym razem trochę o zmianach jakie zrobiliśmy. 

P.S. Jednak ciężko być systematycznym w pisaniu ;)

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?