No i znowu minęło trochę czasu. W sumie to formalności wszystkie już mamy za sobą. W między czasie, o czym już pisałem, wyłączyliśmy naszą działkę z produkcji rolnej. Na ziemiach klasy I-III za darmo jest 500m2. Więcej niestety oficjalnie należy sobie zapłacić wedle ustawy o ochronie ziem rolniczych. 

Dokonaliśmy w sumie kosmetycznych zmian w projekcie:

  1. Po pierwsze usunęliśmy komin z kotłowni, a co!!! W planie pompa ciepla i rekuperacja wiec element zbędny. 
  2. "Zamórowaliśmy jedno z okien w garażu, w sumie po co nam ono?
  3. Najgrubsza zmiana - schody - nasza projektantka stwierdziła, że te oryginalne będą nie wygodne wiec zwiększyliśmy ilość stopni i je spłaszczyliśmy. 
  4. Projektantka zwiększyła przekroje więźby oraz dodała słupy.
  5. Zmniejszyła okapy dachu, teoretycznie tyle co jest wyciągnięte jest ryzykowne - może opadać.
  6. Zmieniła się trochą kanaliza w związku ze zmianą usytuowania zbiornika na ścieki.
  7. Nie wiem co za "crazy" elektryk dał rozdzielnie w środku budynku - wypad do garażu tam gdzie tego miejsce. 
  8. Zmiana ogrzewania - przekreślenie pieca na ekogroszek i wrysowanie pompy - no dobra jeszcze naniesienie na plan zagospodarowania odwiertów - 500PLN.

Papiery w urzędzie i okazuje się, że nasza droga dojazdowa, której własność dzielimy z trzema innymi właścicielami, okazuje się nie wyłączona z produkcji rolnej. Nic z tego, że przy tej samej drodze mamy już dwa budynki, dla których wydano pozwolenia. Najlepsze to, że zażądano ode mnie dodatkowo wyłączenia działki gminnej. Możecie się tylko domyślać mojej miny. No ale niestety musiałem złożyć podanie do gminy. Generalnie całość procedury została wydłużona o jakieś 4-5 miesięcy. Ale w końcu możemy powiedzieć, że :

MAMY POZWOLENIE NA BUDOWE YUPIIIIIIIIIII :):):):)

Dostaliśmy pozwolenie w połowie marca ale niestety mimo szczerych chęci zacząć się od razu nie udało. Na naszym terenie wody gruntowe okazały się dość wysokie. Monitorowaliśmy sprawę przez wykop kontrolny. Wesoło nie było.   

Mid 5b309848f88bec558a697d28df7b4936
Mid 87db77524ef380afcb9c0b87d5f23584
Mid c424f0fbd8ab3a18ad23e95b7b219596

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?