Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych w imieniu żony i swoim. Postaram  się przedstawić państwu nasze zmagania z budową naszego domu.

 Mentalnie wystartowaliśmy z budową domu w roku 2012 czyli w momencie wypowiedzenia sakramentalnego "TAK". Od początku było pewne że będziemy stawiać własny dom. Niestety nie mieliśmy własnej działki więc najpierw czekał nas proces wyboru miejsca i zakupu gruntu. I tak mija nam 3 lata. Od samego początku zakładaliśmy budowę domu parterowego z użytkowym poddaszem około 120-150m2 i garażem w bryle budynku. Oczywiście wszystko staramy się robić systemem gospodarczym.

W maju roku 2015 kupiliśmy działkę. Działka ma wymiary 21m x 54m + tak zwany "winkiel" razem 1285 m2 naszego raju na ziemi.W roku 2015 rozpoczyna się nasza walka z urzędami i papierami. Kto zasmakował tego ten wie ile to kosztuje czasu nerwów i PLN. Preludium były wszelkie mapki, zaświadczenie, dokumenty z ksiąg wieczystych itd związane z samym zakupem działki. Potem WZ zapewnienia o warunkach technicznych i w końcu wybór projektu. Padło na projekt domu w Nolanach w odbiciu lustrzanym. Dodam że w momencie składania dokumentów mogliśmy iść już tym tokiem uproszczonym czyli budować na zgłoszenie ale odradził nam kierownik budowy.

koszty tego etapu.

Projekt 2440 zł

Adaptacja 2500 zł

Mapa do celów projektowych 620 zł

Dojazdy i inne pierdoły pewnie z 200 zł

Kierownik budowy I rata 600 zł

Razem około 6360  zł 

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?