Ze względu na brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie na którym znajduje się nasza działka musieliśmy złożyć wniosek o ustalenie warunków zabudowy wraz z załącznikiem w postaci mapy zasadniczej z naniesionym obrysem projektowanego budynku. Aby uzyskać tą mapę należało się udać do wydziału geodezji i tam również wypełnić odpowiedni wniosek.

Wniosek o ustalenie warunków zabudowy złożyliśmy 28.09.2016r. a ostatecznie decyzje o warunkach zabudowy urząd miejski wydał nam 31.03.2017r. Sumarycznie więc trwało to około 6 miesięcy.

W tym czasie urząd kolejno najpierw zawiadomił listownie nas oraz sąsiadów i inne zainteresowane strony o wszczęciu postępowania administracyjnego, wystąpił do odpowiednich organów o opinie o możliwość zaopatrzenia w niezbędne media w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, kanalizacji deszczowej, energetycznej oraz do właściciela drogi o uzgodnienie projektu decyzji. Każdy organ miał miesiąc czasu na przygotowanie odpowiedzi a po wpłynięciu wszystkich opinii urząd wysłał ponownie listowne zawiadomienie do wszystkich osób jak poprzednio z informacją o możliwości zapoznania się z zebranym materiałem. Dopiero po otrzymaniu informacji o odebraniu przez każdą osobę zawiadomienia i odczekaniu odpowiedniego czasu na możliwość zapoznania się urząd wydał nam ściśle określone warunki zabudowy.

 

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Dariusz
#1
Witam. Czy trzeba udać się do architekta aby nanieść obrys domu na mapkę zasadniczą?
Default avatar
Napisany przez Darkmon
#2
Witam, na mapie zasadniczej wystarczyło, że sam umieściłem obrys miejsca, w którym będzie stał budynek. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?