Po zerwaniu wierzchniej darni (koparka - 600zł) geodeta wytycza ściany fundamentów. Geodeta wziął za to 500zł. Następnie przystąpiliśmy do wykopu pod ławy fundamentowe. Ławy 60x40cm. U nas z racji tego że nad salonem nie zalewamy stropu musieliśmy dodatkowo wylać jeszcze jedną ławę (ścianka pomiędzy salonem a pokojem).

Projektant za zmianę policzył sobie 500zł.

Po wykopaniu ław robiliśmy szalunki - niektórzy robią najpierw szalunki a poźniej kopią. - zdj nr 3. Nie zapomnijcie o rurze fi100 pod ławą fundamentową w celu przeciągnięcia później węża od wody. Kolanka 3x 30stopni żeby wąż przeszedł :)  

Po szalowaniu zazbroiliśmy fundament.  Nie zapomnijcie o bednarkach w celu uziemienia instalacji odgromowej - Być może ktoś powie że nie będzie robił odgromówki - i tak powiem że nie zaszkodzi. A może kiedyś zmienimy zdanie a to uchroni nas od dodatkowych nie małych kosztów związanych z wykonaniem takiego uziemienia. (koszt 10m bednarki 110zł)

Zamówiliśmy 17,5m3 betonu B20 - koszt z pompą 3200zł - betonu wystarczyło na styk :)

Po zalaniu ław fundamentowych przyszedł czas na murowanie ścian fundamentowych. Bloczków zakupionych było 1500szt - zostało 3szt :)  - koszt 3500zł

Piasek do murowania - 20t - 550zł z transportem

Papa przeciwwilgociowa. Ja użyłem takiej 4mm - mówią że wystarczy 3mm grubości - wyszło niecałe 4 rolki - koszt 240zł

Cement 1 paleta + plastyfikator - 570zł

My zdecydowaliśmy że ocieplimy sciany fundamentowe od zewnątrz 15cm i od wewnątrz - 5cm. Wiem wiem.... zaraz pewnie ktoś napiszę : a po co... etc Po to aby zniwelować mostek termiczny pomiędzy ścianą z cegły a ścianą fundamentową. One nie będą oddzielone od siebie izolacją termiczna. Będą oddzielone wyłącznie izolacją przeciwwilgociową. Wyobraźcie sobie że w pomieszczeniu będziecie mieć temp 20st C a pod podłogą tylko 8st C. Ciepło będzie uciekać do gruntu poprzez tą właśnie ścianę fundamentową która ma styczność z gruntem a tym samy będziecie ogrzewać grunt pod podłogą.

Koszt styropianu EPS 12m3 -  3000zł do tego 6m3 styro 5cm + klej+siatka+pianka + 5 wiader dysterbitu - 1500zł

Oczywiście kleju i siatki brakło. Doliczyć trzeba około 500zł jeszcze na kleje i siatki.

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez anna
1 osoba lubi ten post
#1
Witam serdecznie, dziekuję, za tak szczegółowy opis, pięknie wam wyszły fundamenty. Będę zagladać z wielką ciekawością, bo też myslimy o tym projekcie. Trzymam kciuki i życzę udanej budowy. Pozdrawiam serdecznie :)
Default avatar
Napisany przez scigany2
1 osoba lubi ten post
#2
Dziekuje bardzo za miłe słowa. Jeśli jesteście z okolic świętokrzyskiego to zapraszamy za jakiś czas na oględziny ;) pozdrawiam również bardzo serdecznie :)
Default avatar
Napisany przez anna
#3
Dzień dobry, niestety mamy do was daleko, jesteśmy z Wielkopolski :) ale kibicujemy i podglądamy. POWODZENIA!!! :) :)
Magazine unlock 01 2.3.843  0ce398c373ef4f9bb909f7b86a900b79
Napisany przez Katalina2305
#4
Jestem pełna podziwu piekne zdjecia piekne opisy brak pytan, wszystko wiem dziękuję.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?