Blog założony przez scigany2.
Projekt: Dom w leszczynowcach. Na blogu 8 wpisów, 54 zdjęcia, 23 komentarze.

Koniec budowy

Witajcie. Z powodu braku czasu nie aktualizowałem wpisów.W dniu 1 marca 2017r zaczęliśmy budowę. W dniu 1 marca 2018r udało się zakończyć budowę. 3 marca 2018r wprowadziliśmy się do domu :). Uff udało się to wszystko ogarnąć w rok. Wrzucam fotki z kolejnych etapów budowy. Może komuś się przydadzą ;)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany wewnętrzne i kominy

No to murujemy ściany wewnętrzne i kominy. Zdecydowaliśmy się na kominy Leier - jeden kanał paleniskowy + jeden kanał wentylacyjny. Trochę nie przemyśleliśmy sprawy ponieważ założenie było takie że mieliśmy mieć piec na pellet jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na pompę ciepła więc 1 komin w zasadzie nie potrzebny. No ale jeśli już kupiony to go wybudujemy. Za dwa kominy 7m daliśmy około 4000zł. (szkoda tych 2000zł - no ale trudno)

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany

Wreszcie czas na ściany :) Długo czekałem na ten czas. Niestety nie jestem zadowolony z prac jakie wykonał fachowiec ponieważ można było wiele rzeczy wykonać znacznie lepiej. Kochani przestrzegam przed niewykfalifikowanymi  psełdo fachowcami. Ja niestety podziękowałem mojemu ponieważ murował niechlujnie, o dokładności nie wspomnę...:/ Do tego nie podobało mu się to że zwracałem mu uwagę na jego błędy...:/  Z tego doświadczenia wyciągam wnioski że nie warto oszczędzać na ekipie.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

ZERO ;)

Nadrabiam zaległości :)

Troszkę nie po kolei zamieszczam zdjęcia - przepraszam Tutaj jeszcze jedno zdjęcie z wykonywania wylewki ( tzw zera)

White
Dodaj komentarz

Fundament ciąg dalszy

Witam

Ze względu na brak czasu wstawiam zdjęcia z kolejnych prac na naszej budowie.

Czas zasypać to co wymurowaliśmy. :)  Oczywiście nie zapomnijcie o rurach kanalizacyjnych ;) Sztuka budowlana mówi że rury układamy po zagęszczeniu gruntu. Czyli po zagęszczeniu gruntu robimy wykop pod rury kanalizacyjne. My niestety zrobiliśmy trochę inaczej. "Fachowiec" aby zaoszczędzić czasu wykonał instalacje na " bierząco". Nie podobało mi się to.

Liczyliśmy na to że piachu dokupimy ze dwie wywrotki jednak życie pokazało że musieliśmy przywieźć 7 samochodów po 20ton !! Koparka miała być na budowie 3-4 godziny a była 10godzin !!. Pamiętajcie żeby fachowcy mieli duuuże (czytaj ciężkie) zagęszczarki a najlepiej skoczka. My niestety mieliśmy tylko dwie zagęszczarki po 150kg dlatego wsypywaliśmy piasek po około 30-40cm i zagęszczaliśmy go. Z tego powodu czas wykonania tych prac wydłużył się znacznie. Koszt piasku 1750zł + koparka 800zł 

 

White
White
White
Dodaj komentarz

Wieniec na fundamencie oraz płyta (pierwsza wylewka)

Witam

Przyszedł czas na wylanie chudziaka jednak u nas nie był to chudziak tylko beto B20 ponieważ na ściankach fundamentowych zalewany był wieniec. W planie nie było wieńca jednak my go wykonaliśmy. Rożnica między chudziakiem a betonem B20 była mała - wyniosła około 20zł na 1m3. Zbrojenie płyty zrobiliśmy z siatki zbrojeniowej 5mm - być może można było zrobić z siatki 3mm jednak my zdecydowaliśmy się na siatkę z drutu 5mm. Koszt siatki 800zł. Koszt betonu 1600zł z pompą

Na piasek zagęszczony daliśmy folię  izolacyjną, później siatkę zbrojeniową. 

White
White
Dodaj komentarz

Ławy fundamentowe

Po zerwaniu wierzchniej darni (koparka - 600zł) geodeta wytycza ściany fundamentów. Geodeta wziął za to 500zł. Następnie przystąpiliśmy do wykopu pod ławy fundamentowe. Ławy 60x40cm. U nas z racji tego że nad salonem nie zalewamy stropu musieliśmy dodatkowo wylać jeszcze jedną ławę (ścianka pomiędzy salonem a pokojem).

Projektant za zmianę policzył sobie 500zł.

Po wykopaniu ław robiliśmy szalunki - niektórzy robią najpierw szalunki a poźniej kopią. - zdj nr 3. Nie zapomnijcie o rurze fi100 pod ławą fundamentową w celu przeciągnięcia później węża od wody. Kolanka 3x 30stopni żeby wąż przeszedł :)  

Po szalowaniu zazbroiliśmy fundament.  Nie zapomnijcie o bednarkach w celu uziemienia instalacji odgromowej - Być może ktoś powie że nie będzie robił odgromówki - i tak powiem że nie zaszkodzi. A może kiedyś zmienimy zdanie a to uchroni nas od dodatkowych nie małych kosztów związanych z wykonaniem takiego uziemienia. (koszt 10m bednarki 110zł)

Zamówiliśmy 17,5m3 betonu B20 - koszt z pompą 3200zł - betonu wystarczyło na styk :)

Po zalaniu ław fundamentowych przyszedł czas na murowanie ścian fundamentowych. Bloczków zakupionych było 1500szt - zostało 3szt :)  - koszt 3500zł

Piasek do murowania - 20t - 550zł z transportem

Papa przeciwwilgociowa. Ja użyłem takiej 4mm - mówią że wystarczy 3mm grubości - wyszło niecałe 4 rolki - koszt 240zł

Cement 1 paleta + plastyfikator - 570zł

My zdecydowaliśmy że ocieplimy sciany fundamentowe od zewnątrz 15cm i od wewnątrz - 5cm. Wiem wiem.... zaraz pewnie ktoś napiszę : a po co... etc Po to aby zniwelować mostek termiczny pomiędzy ścianą z cegły a ścianą fundamentową. One nie będą oddzielone od siebie izolacją termiczna. Będą oddzielone wyłącznie izolacją przeciwwilgociową. Wyobraźcie sobie że w pomieszczeniu będziecie mieć temp 20st C a pod podłogą tylko 8st C. Ciepło będzie uciekać do gruntu poprzez tą właśnie ścianę fundamentową która ma styczność z gruntem a tym samy będziecie ogrzewać grunt pod podłogą.

Koszt styropianu EPS 12m3 -  3000zł do tego 6m3 styro 5cm + klej+siatka+pianka + 5 wiader dysterbitu - 1500zł

Oczywiście kleju i siatki brakło. Doliczyć trzeba około 500zł jeszcze na kleje i siatki.

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Witam serdecznie

 

Witam serdecznie wszystkich którzy planują bądź budują już swój wymarzony dom. Chciałbym sie podzielić z wszystkimi zainteresowanymi jak zmagamy się z budową naszego domku :) Mam nadzieje, że materiały tutaj umieszczone przydadzą się komuś, tym bardziej że dom ten budowany jest mam nadzieje ze szczególnym naciskiem na solidność i energooszczędność. Nadmienię że nie jest to dom pasywny. Zdaję sobie sprawę że możemy popełnić jakieś błędy - komentarze mile widziane ;)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?