Od początku wiedzieliśmy, że chcemy dom z poddaszem użytkowym o prostej konstrukcji, z dwuspadowym dachem. Oczywiście, taki projektów jest mnóstwo.

Jednak nas urzekł dom w Jonatanach 2, z powodu idealnego dla nas rozmieszczenia pomieszczeń. Jednym z ważnych kryteriów było to, aby komin przebiegał między kuchnią i salonem. Naszym marzeniem jest odtworzyć dawną kuchnię kaflową, jesteśmy w stanie nawet zrezygnować z kominka, choć jak się okazuje może to nie być konieczne.

Dodatkowo istotne dla nas było, aby od strony południowej i zachodniej było w miarę dużo przeszkleń, ponieważ dom będzie wyniesiony delikatnie na skarpie, z której schodami będzie schodziło się do ogrodu.

Chodziło też, o fakt, aby na parterze był pokój na ewentualny gabinet.

Zanim wybraliśmy Jonatany, przejrzeliśmy kilkadziesiąt różnych projektów. Ostatecznie zakupu dokonaliśmy w czerwcu 2016. Pani Iwona Dawid z biura  Forum, gdzie dokonaliśmy zakupu zajęła się także wszelkimi formalnościami (przyłącza, pozwolenia...).

W październiku 2016 gotowa była cała dokumentacja, zrobione pomiary geologiczne gruntu. Zaczęliśmy szukać firmy, która podjęłaby się budowy tego domu na wiosnę 2017 roku.

Po dokładnym przeanalizowaniu ofert kilku firm, zdecydowaliśmy się na Pana Stanisława Warzechę ( Zakład Remontowo - Budowlany Stanisław Warzecha, ul. Długa 30, Świdnica) , który wraz ze swoją ekipą, już rozpoczął prace.
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?