6 lipca odwiedził nas Pan Paweł Stankiewicz (Zielony Las). Odkąd dowiedział się, że chcemy budować dom zaproponował, że pomoże w  aranżacji ogrodu. Propozycja stała się faktem po ponad 2 latach. Pan Paweł w trakcie spacerowania po działce, a także po spotkaniu podsunął nam kilka ciekawych rozwiązań.  Po pierwsze i najważniejsze, koniecznie w południowo - zachodnim narożniku naszej działki (najniżej położone miejsce), mamy wykopać dół głęboki na 2 - 2,5 m i zasypywać go drobnym gruzem budowlanym, aby sprawdzić, czy wystarczy na gromadzenie wody, tak aby nie zalewać sąsiadów poniżej, czy konieczne będzie dodatkowe drenowanie działki. Na razie jest sucho, ziemia zbita i twarda. Jednak w okresie jesiennym i wczesnowiosennym gleba, głównie glina i piaski gliniaste, mogą nie chłonąć wody. A działka sąsiada jest znacznie niżej położona od naszej.

Po drugie - kwestia rozwiązania tarasu. Jako, że mamy sporą skarpę, szczególnie w południowo - zachodnim narożniku powstał pomysł zbudowania tarasu drewnianego częściowo opierającego się na skarpie, z drugiej strony podtrzymywanego filarami. Pod tarasem będzie piwniczka z drzwiami Hobbita i schowek na drewno oraz narzędziownia. Mamy też kilka pomysłów na obsadzenie działki roślinami skalnymi, bylinami, kwiatami. Chcemy też kawałek na ogródek warzywny, posadzimy też kilka drzewek, konieczny Jonatany:)

Po trzecie - w sobotę bierzemy się za wycinanie dziko rosnących drzewek i krzewów oraz koszenie działki. Pan Paweł pożyczył nam kosę spalinową Stihl FS 310, mieliśmy też piłę elektryczną. Obydwa sprzęty świetnie się sprawdziły, teren od razu wygląda lepiej. Walczyliśmy głównie z olchą. Na szczęście odrosty były niewielkie, niektóre wręcz dawały się łamać w rękach. Teraz trzeba będzie pilnować, aby za bardzo nie odrastała.

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?