Po długiej nieobecności....nadrabiamy zaległości.

W październiku postawione zostały ścianki kolankowe. Następnie na plac budowy wszedł Pan Tomasz z ekipą ciesielską. Panowie Józef i Krzysztof na placu budowy wykonali nam dekoracyjne zakończenia krokwi - według pomysłu, jaki przesłaliśmy Panu Tomkowi. Następnie przy pomocy dźwigu krokwie zostały zamontowane na dachu. Początkowo dźwig nie miał być potrzebny, ale z racji tego, że mieliśmy 1,5 miesięczny poślizg z realizacją - drewno namokło i stało się zbyt ciężkie, aby wciągać je linami.

Możemy się cieszyć, że nie będzie schło zbyt intensywnie, jakby to miało miejsce w porze wiosenno - letniej.  Pierwszy powód do radości, to fakt, że nie było konstrukcji dachu, gdy szalał Ksawery, ponieważ na budowie nieopodal narobił sporych szkód.

Następnie murarze wykonali ściany szczytowe. Czekamy na ciąg dalszy - kominy (już zaczęte) - ich obróbkę klinkierem ( i tutaj mamy mały problem, bo ekipa, która miała to robić się "wysypała", a zbliża się zima i kierownik budowy mówi, że to ostatni dzwonek na kładzenie cegły klinkierowej. Najwyżej na wiosnę trzeba będzie ściągnąć dachówkę i wykończyć kominy, aczkolwiek wolałbym, aby to było robione teraz). Jest nowa ekipa - jest w miarę dobra pogoda - kominy zaczęte - trzymam kciuki, by się udało:)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?