Huuraaa mamy kominy. W zasadzie części systemowe były już gotowe kilka dni temu. Ale od początku....

W garażu jest komin wentylacyjny, składający się z 8 otworów, w jednym z nich będzie kwasówka do ogrzewania gazowego.

W kuchni - jadalni komin dymowy z pumeksu Scancore oraz 4 otwory wentylacyjne. Dlaczego komin z lawy, ponieważ: żaden z wykonawców, nie chciał nam murować komina tradycyjnego z cegły, później były małe obawy jak murować komin z pumeksu, nie jest to w Polsce zbyt powszechne rozwiązanie... a bardzo wygodne, ponieważ można się podpiąć do komina w dowolnym miejscu, na wybranej wysokości i nie ma żadnego wkładu ceramicznego:)

A jak już pisałam naszym marzeniem jest zbudować w kuchni kuchnię kaflową, a w pokoju piec kaflowy. Mamy już nawet wybrane kafle - dlatego Scancore to rozwiązanie idealne. (http://www.scancore.pl/). Dowiedzieliśmy się o nim od Państwa Sobkowiak prowadzących salon z kaflami i budujących piece (http://www.salonsobkowiak.pl/).

Później przyszły do nas nowe trudności, Dominik który miał wykańczać kominy klinkierem "wysypał się". Na szczęście udało się nam znaleźć wykonawców (przy pomocy Taty), którzy podjęli się tego zadania przy nie do końca sprzyjającej pogodzie, porze roku i pomimo dość dużej odległości (80 km drogi w jedna stronę przez 4 dni z rzędu). Bardzo ładnie kominy wykończyli nam Panowie Tata i Syn, Krzysztof i Mariusz Kasperscy z Rakoniewic. Oprócz tego, że każdego dnia wymurowane części trzeba było zabezpieczać przed chłodem otuliną, to jeszcze Panowie podgrzewali każdą cegłę, której użyli do murowania. Na ten moment kominy są zabezpieczone, aż skończą się prace dekarskie.

W między czasie panowie dekarze zaczęli kłaść membranę - mamy już ponad połowę dachu i przybijać podbitkę, a murarze wylali słupy. Już się cieszymy na dalsze prace, które mają ruszyć niebawem.

White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez patrycja
#1
Witam, Gdzie budujecie dom? Jest możliwość przyjazdu na budowę? Jestem bardzo zainteresowana tym projektem, ale chciałabym oglądnąć wcześniej. Pozdrawiam. Proszę o kontakt. patkak@interia.pl
2018 01 28 16.36.19
Napisany przez K i T
#2
Cześć! Budujemy dom pod Zieloną Górą - 8 km. Oczywiście jest możliwość umówienia się i obejrzenia tego, co już jest. Okna mają być w lutym.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?