Blog założony przez Andzia.
Projekt: Dom w poziomkach 3 (G). Na blogu 6 wpisów, 33 zdjęcia, 3 komentarze.

Parter i piętro

Dół do stropu robiliśmy w maju. Zdecydowaliśmy się na robienie z Solbetu ten materiał najbardziej do nas przemawiał. Zdecydowaliśmy się na powiększenie garaży równo z domem i przeniesienie kotłowni razem z garażem. W projekcie z kotłowni powstanie pomieszczenie gospodarcze tylko lekko pomniejszone ale za to przestrzeń koło schodów będzie większa. W przedpokoju były drzwi do kuchni które zostały zamurowane więc do kuchni będziemy wchodzić przez salon. Dla nas te rozwiązania są bardzo praktyczne. Strop robiliśmy z teriwy.
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Fundamenty cz 2

Kolejnym etapem było ułożenie bloczków betonowych i zalanie betonem. Wszystko robiśmy aby fundamenty mogły spokojnie przestać zimę.
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Kopanie fundamentów

Fundamenty kopaliśmy w zeszłym roku w sierpniu. Wszystko jak widać było robione ręcznie dzięki temu moglibyśmy pozwolić sobie na wylanie betonu bez szalunków. Pogoda dopisała i wszystko poszło sprawnie.
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Grunt pod fundamenty.

Dzisiaj na działkę wjechała koparka i jest pierwsza radość. Strasznie długo to trwało ale w naszym regionie ciągle padało i niestety na działkach było jęzoro. Obawiałam się że to może jakiś teren podmokły ale jak się okazało na wcześniejszych działkach pękł dren poniemiecki i woda nie miała jak schodzić do rzeki. Nasza ziemia klasy V to przede wszystkim glina, nie wiem czy to dobrze czy źle ale wody nie ma w gruncie. Jutro zaczynamy resztę. Geodeta wyznaczy miejsce domu na działce. I zaczynamy kopać. :) :)
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wybór miejsca.

Jeszcze przed zakupem projektu i wyboru domu musieliśmy znaleźć nasze miejsce na ziemi. Dla mnie osobiście najlepsza była by wieś. Początkowo szukaliśmy właśnie tam miejsca ale jeżdżąc i szukając dotarło do mnie ze chyba nie do końca jest to dobre rozwiązanie. Nie chciałam czynszu w bloku zamienić na paliwo. A mając dzieci w wieku szkolnym wiązało się to z ciągłymi dojazdami. W mieście natomiast miejsca które nas interesowały były albo za drogie albo zajęte. Wykończenie po wyczerpujących poszukiwaniach udało się. Mamy działkę 500m od miasta z brukową drogą więc małym spacerkiem szybko będziemy w mieście. Działka jest na pograniczu parku, 50m od rzeki. W ciszy i spokoju w miejsko-wiejskiej okolicy. Kiedy tam stanęliśmy decyzjia została podjęta w ciągu 5 minut. Teraz mamy działkę która spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Dzisiaj została ogrodzona słupkami i siatką leśną. I czekamy na pogodę, jest dość mokro a pogoda tej wiosny wcale nas nie rozpieszcza. Pozdrawiam serdecznie.
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Etap I formalności.

Witam serdecznie właśnie jesteśmy na etapie załatwiania formalności. Zdecydowaliśmy się na ten projekt ze względu na funkcjonalność. Nie ukrywam że wybór był trudny. Szukaliśmy czegoś nie za dużego ale z dużą ilością pomieszczeń. Jednak przed ostatecznym wyborem udało nam się oglądać taki dom już wybudowany. Projekt przyszedł więc udaliśmy się do architekta aby nanieść zmiany w projekcie. Zrezygniwaliśmy z wykuszu, a kotłownie przenieśliśmy do garażu.W projekcie jest kotłownia gazowa a my gazu nie mamy. Garaż powiękamy na równi z domem. I tym sposobem z kotłowni gazowej będzie pomieszczenie gospodarcze. Ja uważam że bardzo przydatne tym bardziej że nie mamy piwnicy. Koszt architekta z wszystkimi poprawkami i pozwolenia i to 4tys. Dość dużo ale jak wliczyliśmy koszty pozwoleń i pojedyńczych poprawek to nie wiele byśmy zaoszczędzili.
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?