Pomysł na własny dom skrystalizował się z wraz z wiosną. Od dłuższego czasu szukaliśmy czegoś do remontu, ale każdy kolejny dom nas zniechęcał; stan surowy nie budził zaufania do użytych materiałów i rzetelności sprzedawcy, a rynek wtórny załamywał. Już byliśmy blisko kupna domu w stanie surowym w fajnym miejscu, ale niestety ktoś nas ubiegł. Miejsce nam się spodobało: 4 km od granicy miasta, 15 min do pracy, las w pobliżu; to wszystko spowodowało, że zaczęliśmy szukać działki w pobliżu. No i znaleźliśmy :)

Pierwsze, wiosenne spotkanie z działką pokazały, że teren jest podmokły, co potwierdziły badania geodezyjne. Niedrożny rów odwadniający i wysoki poziom pierwszej warstwy wód przesądziły o tym, że nie ma sensu budowanie domu podpiwniczonego. Zdecydowaliśmy się na projekt „Domu w żurawkach”. Finalizacja kupna działki nastąpiła 15 marca i od tego momentu ruszyliśmy ostro do przodu ze wszystkimi formalnościami. Na szczęście działka objęta jest planem miejscowym, co oszczędziło nam czekania na wuzetkę. Zaprzyjaźniony architekt w ekspresowym tempie adaptował projekt, troszkę dłużej trwało załatwianie spraw z dysponentami wody i prądu. Przełom kwietnia i maja to pierwsze "inwestycje": blaszany garaż i drewniany wychodek, z ekskluzywną toaletą turystyczną w środku ;) Pod koniec maja wreszcie zaczęliśmy realizację zjazdu z drogi gminnej; niestety wykonawca (wcale nie tani) zlekceważył projekt, rurę podsypał piaskiem a betonowe elementy nie trzymają ani pionu ani poziomu :( wciąż czekamy na naprawę tej fuszerki. Mimo planów nie udało nam się do końca maja ogrodzić działki; wybraliśmy tanią opcję: siatka leśna. Trzeba będzie nawieźć ziemię, więc teren trochę się podniesie, dlatego uznaliśmy, że ogrodzenie docelowe musi trochę poczekać.

 

 

 

White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?