Prace nad stropem trwały zaskakująco krótko : rozpoczęły się we wtorek a w sobotę rano przyjechał beton. Nasz pomysł na dom obejmował zamianę stropu z monolitycznego na gęstożebrową Terivę. Właściwie okazało się, że to jednak nie tak super pomysł, jak nam się wydawało, bo zarówno wykonawca jak i kierownik budowy zaczęli wymieniać nam jego wady, z których największa, z naszego punktu widzenia, to brak możliwości swobodnej przeróbki pomieszczeń na poddaszu. Ale słowo się rzekło i ostatecznie podjęliśmy decyzję, że Teriva zostaje, a na piętrze w ramach ewentualnych zmian najwyżej możemy połączyć kiedyś pokoje dziecięce w jeden większy.

Niestety, w trakcie szalowania schodów okazało się, że stopnie, które w projekcie oryginalnym miały wysokość 18,5cm, a w naszym adaptowanym 18,35cm będą miały wysokość 18,7cm :( No niewygoda jak nic, ale dodanie kolejnego stopnia ( jeden już dodaliśmy, bo budynek został podwyższony na parterze o wysokość 1 pustaka) nie było możliwe w taki sposób, żebyśmy się o niego nie potykali.

Teraz pracownicy mają trzy tygodnie wakacji, za to naszym codziennym zajęciem są wycieczki na budowę i podlewanie betonu, zwłaszcza że nastały upały :)

White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?