Jak człowiek sobie coś zaplanuje, to zazwyczaj później wychodzi zupełnie inaczej ;) własnie tak miało się nasze planowanie terninów przekrycia dachu i realizacji ścianek działowych. Ekipa murarska i dekarska za nic nie chciały się płynnie zgrać w czasie, a efekt ostateczny jest taki, że stan surowy zamknięty osiągnęliśmy dopiero w sobotę (!!!) o czym dowiedzieliśmy się w poniedziałek ;) Po prostu firma od dachu pojawiła się bez uprzedzenia 7 października, mimo deklaracji, że realnytermin to dopiero okolice 13 października. Oczywiście to super, ale przez to nasze ściany szcytowe pozostały nieocieplone styropianem (którego przyklejenie planowaliśmy na koniec tygodnia) i będziemy musieli kombinować z pianą, a wiadomo, że dla firmy opłaca się zlecenie ocieplenia całego poddasza, a nie 2 ścian szczytowych.

W każdym razie HURA, czapka jest ;) Dachówka pojawi się najwcześniej pod koniec listopada, przynajmniej według deklaracji wykonawcy. Oby nas uprzedził cgociaż ze dwa dni wcześniej, bo musimy dowieźć okna dachowe. Nasza sypialnia (pomieszczenie nad garażem, od strony północnej) stała się bardzo ciemna, mimo dużego okna balkonowego. Wahamy się, czy jednak nie dać tam okna dachowego, które wyrzuciliśmy z oryginalnego projektu ;)

White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez jan
#1
Witaj jaki koszt stanu surowego?
Default avatar
Napisany przez jan
#2
Moja poczta laney12@wp.pl
Default avatar
Napisany przez maciej
#3
Witam, Czy można uzyskać informację o kosztach stanu SSZ?
Img 3099
Napisany przez aniaszy
#4
Koszt stanu surowego otwartego to ok. 130 tyś, w tym całe 65 tyś to dach (w dalszym ciągu niedokończony). Docelowo w tej cenie papa, pełne deskowanie, dachówka ceramiczna, orynnowanie i 4 okna dachowe Velux. W stosunku do projektu gotowego zamieniliśmy materiał ścian z Ytonga na pustak Kozłowice (w tym dodaliśmy dwa pustaki na wysokość i zwiększyliśmy długość o 50cm) oraz zamieniliśmy strop z żelbetowego na Terive

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?