Kolejny etap - instalacje WOD-KAN wewnętrzne.

Na tym etapie wykonano:

1. Instalacje wody zimnej oraz ciepłej wraz z cyrkulacją;

2. Instalacje kanalizacyjne;

3. Rozdzielacze pod podłogówkę;

4. Przygotowanie kotłowni;

5. Przygotowanie przewodów pod panele solarne;

W kotłowni znajdować się będzie piec gazowy oraz zasobnik CWU z podwójną wężownicą, pralka oraz suszarka, a także umywalka nablatowa (nad pralką i suszarką). Zaplanowanie okna uniemożliwiło posadowienie suszarki nad pralką, dlatego zdecydowaliśmy się umiejscowić te urządzenia w szeregu. Miejsca jest wystarczającą, aczkolwiek nie zmieściłaby się zwykła umywalka, dlatego też zdecydowaliśmy się nad pralką i suszarką wykonać blat na całej długości pomieszczenia, a na nim umieścić umywalkę nablatową. Rozwiązanie to ma dodatkowy plus, a mianowicie uzyskujemy sporo miejsca na kosz na pranie lub ewentualnie jakąś szafkę do magazynowania chemii gospodarczej.

Na dole w łazience WC, umywalka i prysznic z planowaną deszczownicą podtynkową.

Na górze w łazience WC, bidet, wanna i prysznic (na osobnym pionie - nie chcieliśmy kuć betonu ze względu na spadki, dlatego na etapie budowy doprojektowaliśmy dodatkowy pion tylko dla wanny i prysznica), oraz dwie umywalki nablatowe (zakładany blat o długości 1,6m).

Rozdzielacz dolny podtynkowy w holu, rozdzielacz górny podtynkowy w garderobie.

W salonie główny pion kanalizacyjny - niezbyt szczęśliwe rozwiązanie, jest przesunięty względem łazienki o jakieś 70cm, trzeba potem na górze kombinować. Zalecałbym na etapie adaptacji przeprojektowanie tego pionu, tak aby nie było potem kombinacji. U nas skończyło się na dużym spadku, poziomym odcinku oraz decyzji o zabudowaniu pionu przy wykończeniu, tak aby nie kolidować z murłatą oraz nie rozkuwać wieńca.

 

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Dawidd27
#1
Witam czy mógłbym prosić do pana jakiś namiar najlepiej nr telefonu mam kilka pytań a interesuje się tym projektem Z góry dziękuję
Default avatar
Napisany przez kontakt
#2
Witam, mój mail to precel86@gmail.com. Numeru telefonu nie podaje na forach, ale zapraszam do kontaktu drogą mailową ;)

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?