Witajcie po dłuższej przerwie :) 

Na budowie dużo się działo i nadal dużo się dzieje. Za nami kolejne etapy prac wewnątrz, ale i kolejne etapy na zewnątrz. Ale po kolei. Jeśli chodzi o prace zewnętrzne, po długich oczekiwaniach udało nam się zamknąć temat wody. Projekty przyłącza wodociągowego i kanalizacji zostały zaakceptowane, a firma zajmująca się wykonaniem przyłącza zrobiła, to co do niej należało, czyli podpięła nas od domu do wodociągu miejskiego. Podobnie z kanalizacją. Sprawy urzędowe kosztowały nas około 2000 (projekt przyłącza wodnego i kanalizacyjnego, zatwierdzenie projektu przez panie urzędniczki i wizyta inspektora, który zatwierdził wykonanie) samo wykonanie kosztowało nas 11500. Temat zakończył się podpięciem wodomierza i tym sposobem mamy już wodę. Jeśli chodzi o część prac na zewnątrz, rozpoczęliśmy prace związane z odwodnieniem. 

Drugi temat na zewnątrz to prąd. Po długich miesiącach oczekiwania,przepychanek urzędniczych dotyczących akceptacji projektu, udało się w końcu zrobić przekop, puścić kabel pod ziemią no i oczywiście podłączyć licznik. Na dzień dzisiejszy oczekujemy na przełączenie się z prądu budowlanego na prąd ostateczny. Ale zanim to nastąpi, czekamy na fakturę ;)

Teraz tematy wewnętrzne. W połowie lipca do domu weszła ekipa od robót wykończeniowych. Swoją pracę zaczęli od ocieplenia poddasza. Materiały w sumie kosztowały nas 14500 a robocizna drugie 14500. Na poddasze poszło - zgodnie z projektem - 65 cm wełny (35 cm między krokwie 30 cm pod sufitem) na podłogę stryszku poszły płyty OSB. Do garażu poszło 15 cm wełny. Dodatkowo w garażu zrobiliśmy schowek pod dachem, ale na dzień dzisiejszy nie jest on jeszcze gotowy. Jeśli chodzi o poddasze zasadniczo jest ono już gotowe do ostatecznego wykończenia. Ściany i sufity są zagipsowane. Parter w zdecydowanej większości jest również zagipsowany. Mamy już zamówiony projekt łazienek, więc pewnie niedługo zaczniemy kafelkowanie. Mamy również zamówioną kuchnię na wymiar. Zaakceptowaliśmy wstępnie projekt, teraz jesteśmy na etapie wybierania sprzętów. No i w końcu udało się zamontować drzwi zewnętrzne. Czekamy na montaż drzwi technicznych. 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez basiais
#1
Witam, czy jest możliwość zobaczenia Pana domu w rzeczywistości? Mój email basiais@o2.pl. Pozdrawiam
295643 256382094380147 5513069 n
Napisany przez Dawideusz
#2
Zapraszam :) Wysłałem maila w tej sprawie.
Default avatar
Napisany przez Marlena
#3
Dzień dobry! Czy można by obejrzeć Pana dom? Jestem z Bielska i obecnie załatwiam wszystkie pozwolenia ... z góry dziękuję. Proszę o kontakt msms13@wp.pl
295643 256382094380147 5513069 n
Napisany przez Dawideusz
#4
mail z zaproszeniem do kontaktu poszedł :)
Default avatar
Napisany przez Joanna
#5
Witam, ja również proszę o możliwość zobaczenia zielistek na żywo :) Jeśli jest taka szansa proszę o kontakt na maila asiek@poczta.onet.pl Z góry dziękuję :)
295643 256382094380147 5513069 n
Napisany przez Dawideusz
#6
mail z zaproszeniem wysłany :)

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?