Momentami odechciewa się mieszkania w takim sąsiedztwie, no ale co zrobić... bez prądu i wody trzeba działać dalej, sprawa w sądzie o przyłącza może w końcu się wyjaśni, przecież to dopiero rok czekania.

Szalujemy chudziak deskami o szerokości 10 cm. Na całości budynku różnica w projekcie, a tym co wytyczył geodeta wynosi 4 cm na szerokości i długości. Po konsultacjach trzymamy się wymiarów z projektu. Posadowienie ławy wynosi -1,47 m. jednak  w niektórych miejscach są jakieś nasypy. Wybieramy grunt pod chudziak nawet do 40 cm głębokości, jest to czarna ziemia wymieszana z rozkładającymi się gałęziami i innymi śmieciami o zapachu gnoju.
Dzielnie brniemy w błocie, obsypujemy deski  i w tygodniu kończymy szalunki. Zamawiam beton... no i weź tu policz ilość przy tych wykopach.  Ze sporym nadmiarem wychodzi mi 12 kubików i tyle wstępnie zamawiam. Po ostatecznych negocjacjach obcinam metr i zostawiam 11 kubików. Zamawiam wibrator i znajomego do zabawą wibro.

No to lejemy. Przyjeżdża pompogruszka z Pyskowic bo jest najbliżej i z vatem 8% dzięki informacji sprzedawcy. Zaraz po tym jest kolejna z 5,5 kubika. Przy zalewaniu najgłębszych miejsc kończy się pierwsza, a gdzie tam koniec... Drugi kierowca mówi, że zabraknie i tak też się dzieje. Pompa czeka, a ja na szybko liczę ile trzeba. Parę metrowych kroków i z nadmiarem pada na 2,5 kubika. Trzecia gruszka przyjeżdża w parę chwil z betonem i rachunkiem na 800zł :( . Kończę lać pod ławy, a tu znów pusto w gruszce. Zostały do zalania dwie stopy pod słupy przy wejściu. Kierowca uspokaja, że wyrzuci z kosza resztę i starczy. Zostało wiaderko betonu ekstra. Wibrator był jakiś słaby, myślę że to za małą średnica buławy.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?