Na chudziaku układamy zbrojenie na dystansach 5cm. Narożniki gięte zgodnie z projektem na zakładkę 40 cm. Czasami trudno powkładać jedno w drugie i powiązać, trochę inne gięcie, długość pręta i już jest zabawa. Jedna ława idzie na krzyż i trzeba dużo wiązać w szalunkach, co jest mniej wygodne. Od początku planowałem ściany fundamentowe z bloczków - szybciej taniej, wygodniej i równiej. Po zabraniu się do liczenia bloczków okazuje się, że trochę problemowe jest dostosowanie wysokości ścian, a dodatkowo mamy ich tutaj 3 poziomy. Po kombinacjach i kalkulacjach wracam do projektu i zostaję przy ścianach żelbetowych do czego składnia mnie również grunt wątpliwej jakości. W ostatni dzień przed zalaniem o godz. 22 kończymy dokładać pręty w kształcie "U" co strzemię jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę.

Przed południem przyjeżdża beton, po wyliczeniach są to 23 kubiki. Już na wstępie kierowca mówi, że zabraknie...e tam niemożliwe. Liczy on, liczę ja no i musi starczyć. Zostaje ostatnia prosta i dwie stopy pod słupy, no brakuje. Gdzie znów wcięło ten beton z takim nadmiarem. Brakuje na oko pół metra betonu. Dzwonię do betoniarni no i lipa bo dopiero może podjechać za parę godzin. Pompa odjeżdża, a w tym czasie równamy wylany beton. Chwilę po skończeniu, po jakiś 2 godzinach, pojawia się gruszka, wylewa trochę do taczki, no ale kierowcy się spieszy i nie ma czasu na zabawę to wali resztę betonu na ziemię. Uzupełniamy brakujące miejsca i jakoś wychodzimy z opresji.

Po obejrzeniu szalunków, widać że środki są  wybrzuszone, więc już wiadomo gdzie na takiej długości wszedł beton. Dodatkowo w niektórych miejscach zbrojenie się musiało przesunąć wraz z płynącym betonem i wibrowaniem (a kierownik mówił, żeby wstawić dodatkowe pręty...)

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?